| MirunaSelena a întrebat:

TPU! Intrebarea mea este : la ce se foloseste un mixer muzical (analogic)? Va rog, un raspuns detaliat happy!
Raspuns urgent!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| guardian18angel a răspuns:

Scuze daca n-am raspuns foarte urgent, abia am gasit intrebarea :)

Un mixer de sunet analogic, precum si digital sau, ma rog, de care mai sunt, sunt folosite pentru a mixa sunetul (evident) ce iese din pc, instrument, microfon, etc., intr-o iesire.

Poti mixa inaltele, mediile sau joasele sa sune cat mai bine, iar mixerele mai performante au si alte efecte.

E foarte important asa ceva pentru a reda un sunet exact asa cum vrei sa-l dai.

Imagineaza-ti ca mixerul de sunet e ca un fel de egalizator vazut la orice media player, dar... mult mai performant cu rezultate mult mai bune :).

Asta-i mixerul meu: http://www.behringer.com/EN/Products/802.aspx