| anonim_4396 a întrebat:

Ce este acela 'lubrifiant' si la ce se foloseste? big grin Pentru cel mai detaliat raspuns, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Andreeamirabelle a răspuns:

Lubrifiantul aste un produs folosit pentru "umezirea"necesara in timpul actului sexual. Daca femeia nu este lubrifiata natural sau nu foloseste un lubrifiant, actul sexual poate deveni dureros sau chiar nu poate avea loc penetrarea.In mod normal, nu este nevoie de lubrifiant, deoarece in urma excitarii din timpul preludiului femeia se "umezeste" singura.De asemenea unele lubrifiante au si rolul de a stimula senzatiile din timpul actului sexual.

4 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

La 11 - 12 ani ai tai, puneam mana pe carte straight face

| Foxylicious a răspuns:

Lubrifiantul este in cele mai dese cazuri un gel vascos care se foloseste atunci cand partea feminina nu se poate"umezii" si actul sexual deja nu mai este o placere ci o durere sau nu poate avea loc penetrarea. Se foloseste atat pentru sexul normal cat si pentru cel anal.

| TănaseDavid a răspuns:

E un unguent care se aplica pe penis pentru a se freca mai usor de vagin