| SilviaX a întrebat:

Pentru cei care stiu k - drama, 'Boys before flowers' (Baieti de bani gata) imi puteti spune si mie numele melodiei care ii suna lui Gun Pyo (Lee Min Hoo) ca ringtone (ton de apel la telefon)?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| PaulaGGiyongchy a răspuns:

Acesta este http://www.youtube.com/watch?v=MudNt7zAyYI nu se specifica numele. Intra aici http://www.listentoyoutube.com/ si introdu URL cu melodia si mai departe te descurci.Asa il descarci.

9 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Acum penibilii ăştia de coreeni au făcut şi alte genuri de filme care încep cu k? Nu le ajungea că s-au făcut de râs cu k-pop, au intrat şi pe domeniul cinematografiei să strice şi aici.

| PaulaGGiyongchy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Poti sa iti tii comentariile negative pentru tine! Nu s au facut de ras deloc! Ce crezi ca ce asculti tu Rock sau ce o fii este mai grozav?!?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru PaulaGGiyongchy):

De ce să-mi ţin comentariile negative pentru mine? Am păreri. Am tot dreptul să mi le exprim, fie ele pozitive sau negative.
Şi da, sunt nişte penibili care au impresia că dacă o trupă este din coreea şi cântă exact acelaşi căcat cu una din SUA sau altă ţară poate să-i modifice numele genului doar pentru că-s asiatici.

| SilviaX explică (pentru Woodenpints91):

laughing) Ai cazut de pe Marte, acum vorbind serios?
Cum adica acelasi gen ca penibili aia din SUA care cauta numai faima. Mda, stii macar cu ce te imbraci? Stii macar ce mananci? Stii cine au iventat noua moda 2011, 2012? COREENI! Un critic foarte cunoscut in Europa a spus ca asiaticii au cele mai frumoase, si de asemenea, cele mai vizionate filme, k-drame deoarece nu sunt la fel ca in New York, etc ( happy - end si atat ) si sunt si alte idei, nu numai tot ce gasesti pretutindeni....Numarul fanilor creste de fiecare data pe zice trece si se spune ca j-pop-ul va fi noua moda!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru SilviaX):

Mi se rupe de noua modă sau chestiile care sunt considerate a fi la modă. Mă îmbrac aşa cum m-am îmbrăcat mereu. Chiar nu-mi pasă de moda din 2011 sau 2012 sau alte căcaturi de genul. Mi se pare penibile.
Mi se pare şi penibil faptul că valoarea unei chestii este calculată în funcţie de numărul de fani.
Asta ar însemna ca penibilitatea aia de melodie, gagnam style să fie cea mai bună melodie din univers, având în vedere numărul de vizualizări, dar nu-i chiar aşa. Este o melodie făcută tot pentru faimă şi bani, sau alte căcaturi de genul.
Chiar nu-mi pasă ce va fi sau nu la modă. De obicei chestiile considerate la modă sunt cele mai nonvalorice şi cretine chestii. La modă înseamnă pe gustul majorităţii. Adică să înţeleagă absolut orice cretin.

| SilviaX explică (pentru Woodenpints91):

Moda e moda, majoritatea oamenilor se imbraca asa, fie ca le place sau nu, chiar daca nu isi dau seama(nu puteam sa uitam de culorile fosforescente). Melodia Gangnam Style, a avut, asa cum ai zis si tu, o gramada de vizulizari si are in continuare, doar pentru simplul fapt ca este energica, versurile sunt usoare si dansul deasemenea.Chiar daca vrei sa nu, valoarea se reprezinta prin fani.Are cele mai multe vizulizari asta rezulta ca este cea mai buna melodie! Are o gramada de vizulaizari, like-uri si fani. Daca nu era buna, nu avea atatea vizualizari.Si inceteaza cu cuvintele nepoliticoase, daca vrei sa le folosesti sau sa iti dai cu parerea, spune-o altora, eu am intrebat ceva, am declarat un raspuns castigator si atatwinking

| Woodenpints91 a răspuns (pentru SilviaX):

Ok, din momentul ăsta ţi-am pus eticheta de ultimul om.
Dacă ţi se pare ok ca majoritatea oamenilor să se îmbrace după modă chiar dacă nu le place, spui că jegul ăla de melodie e de calitate pentru că are mulţi fani şi multe like-uri...nu pot să-mi imaginez că eşti un om pe care-l duce capul.
Pa.

| Solsagan a răspuns (pentru SilviaX):

Calitatea nu e echivalentă cu cantitate, puişor.
Sunt o grămadă de melodii foarte bune care au până-n 5000 de vizualizări. Iar melodia aia demonstrează că cel mai mult contează cantitatea.

| SilviaX explică:

Marog marog, nu pot sa ma gandesc ca pot axista oamenii atat de inapoiati mintali ca tine.dar ce sa facem pe uni oamnei ii duc capu..pe altii nu... laughing)))