| HeartBeat_5869 a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa va intreb: Stiti cumva niste retete sau chiar ce alimente as putea sa consum pentru o voce mai buna? Ma gandeam ca or fi niste retete ceva...
sau alte metode? in afara de orele de canto, ca de acest lucru stiu.
Daca stiti, va rog frumos sa imi spuneti.
Va Multumesc!

2 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Oua de prepelita.Sunt foarte bune, vedetele le folosesc pentru a avea o voce buna.Si seara cand exersezi sa ridici tonul e bine sa bei apa calda. Sper ca ti-am fost de folos.Succes happy

| lupumihaita a răspuns:

Lamaia contine acid citric ce contracta corzile vocale facand vocea mai subtire