| WolfOnStrike a întrebat:

vreau si eu niste trupe rock, emo. Care sa cante melodii putin mai triste, va rog.

Răspuns Câştigător
| XxRoxyxX a răspuns:

Evanescence, Linkin Park, Skillet, Three Days Grace... happy

| XxRoxyxX a răspuns (pentru XxRoxyxX):

De fapt doar Evanescence canta melodii mai triste.Ti-am dat si rock... nu am citit bine intrebarea... Sorry! sad

15 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Emo? Sincer, n'am auzit să fie vreun gen muzical denumit aşa. În fine, dacă vrei, încearcă Sopor Aeternus. Nu e rock sau ' emo ', ci e darkwave.

| TheStory a răspuns:

Slipknot, Epica, Sirenia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia de-aici un punk -http://www.youtube.com/watch?v=xusC01JShvU

| fadnox a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca tot ziceai de punk, asculti? http://www.youtube.com/watch?v=yqrAPOZxgzU
si, ce treaba are punk-ul la intrebarea asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru fadnox):

Nu ascult.
Nu i-am găsit o melodie EMO, asa că i-am dat un punk.

| fadnox a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat, nici eu nu gasesc melodii emo, care sa fie explicatia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru fadnox):

Noi nu suntem emo, de aia nu găsim laughing

| fadnox a răspuns:

Trupe rock si trupe emo; exista, va sa zica, un gen de muzica emo?

| FearOfTheDark a răspuns:

Black veil brides?
Escape the fate?
Pe astea le urasc, acum nu stiu daca-s emo.Par sa fie.

| WolfOnStrike explică:

Da.

| WolfOnStrike explică:

Melodia aia o stiam deja. laughing

| WolfOnStrike explică:

Va multumesc tuturor ca ati raspuns. happy

| 3mz a răspuns:

Evanescence