| d2o3r5 a întrebat:

Vreau niste raspunsuri complexe, vreau sa stiu exact ce am de facut.
Am inceput sa cant acum 3 ani aproximativ, am cateva piese si vreau sa scot un album. Suna cam asa: Instrumentalele nu sunt cumparate insa nici furate, le-am descarcat de pe soundclick.com, de unde artistii, producatorii acelor instrumentale, la unele instrumentale, au dat iar la altele nu free download, unele trebuiesc cumparate. Unii dintre ei, la cele cu free download au reclama pe instrumental si anume numele lor de producator. Se poate scoate un album cu acele instrumentale " free download" cu si fara reclamele acestora? Daca da, care sunt urmatorii pasi? Ce am de facut? Drepturi de autor, alea alea?
Imi pun piesele pe un cd, unde il prezint, casa de discuri, bun. De cati bani am nevoie sa scot un cd, album? La cine apelez, care e procedeul?
Vreau si alte idei, pareri, prin ce ati trecut, ce va intampinat, de ce sa ma feresc etc.

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Idem ana cauta pe net o casa de discuri si fa-ti un album devii o vedetawinking

| AlexisLexisLexi a răspuns:

Uite increarca canta si ai sa vezi ca o sa gasesti un ritm parerea mea este sa increci sa-ti faci o trupa si ai sa vezi ca o sa ai numai de castigat sau sti ce mai poti face? ai putea sa te interesezi pe net de o casa de dicuri si te duci acolo si ai putea devani o vedeta crede-ma