| justbeyourself a întrebat:

Vreau sa incep sa cant la chitara dar vreau sa am si unghiile lungi:-s Ce ma sfatuiti sa fac?:d

3 răspunsuri:
| xl0llip0px a răspuns:

Cine a spus ca nu poti canta la chitara cu unghiile lungi? inda totusi depinde cat de lungi. poti canta la chitara cu unghiile pina la marimea de mediu si inclusiv marimea medie...insa daca le vrei chiat lungi lungi s-ar putea sa iti foloseasca un obiect mic folosit pentru chitarele electronice. poate fi folosit si pentru chitara simpla.este un obiect mic care il tii cu mana si foloseste pe post de un deget.am uitat cum se numeste.insa un chiarist ar trebui sa stie.insa daca nici asta nu ajuta. din pacate alegi sau unghii mari sau chitara =(

| VadSuneteAudCulori a răspuns:

Si eu am incercat sa cant cu unghii lungi. dar nu pot apasa acordurile si suna ca naiba. Daca degetele de la mana dreapta vrei sa fie macar lungi foloseste o pana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te apuci, eu aveam niste unghii minunate, si m-am apucat de cantat ffff serios acum 5 ani. Bineinteles, in tot acest timp a trebuit sa-mi tai unghiile din carne. Acum cateva saptamana mi-am dat si eu seama ca sunt pur si simplu nu am talent ca sa merg mai departe, dupa tot efortul si rabdarea depusa sad si am zis sa fac o pauza si sa-mi las unghiile sa creasca fiindca imi era dor. Vreau sa spun ca acum unghiile mele sunt groaznice, nu cresc egal, se rup si asa mai departe. Plus, dupa parerea mea este un instrument greu, (mi-am distrus si degetele ), mai bine incerci pianul, pupici :*:*:X:X