| Mariiiiaa a întrebat:

Eu am unghiile mari, am 13 ani, aproape 14. Vreau sa ma apuc sa cant la chitara. Daca o sa cant la chitara trebuie sa imi tai unghiile?

Daca DA, voi ce ati alege? Unghii sau chitara?hee hee

FUNDA! ♥

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da, o sa fie nevoie, cel putin la mana pe care o vei tine pe griff, fiindca nu vei putea apasa tastele in mod corect daca ai unghiile prea lungi.
As alege chitara, bineinteles (deja invat sa cant la electrica), dar oricum mie nu mi-a pasat de unghii, pentru ca oricum le tin mereu mici, asa ca nici nu m-am gandit la chestia asta. Eu as zice sa faci la fel. E mult mai frumos sa canti decat sa ai unghiile mari sau altele de felul asta.

| wforweirdo a răspuns:

Da, trebuie, şi dacă ţi le tai doar la o mână va arăta urât. Eu aleg clar chitara, niciodată nu mi-au plăcut unghiile mari, nici la alţii şi nici la mine.

| daassh a răspuns:

Parerea mea chiar daca nu imi place chitara si nu am nici unghii mari, dar mi se pare logic vreau sa fac ceva si imi place trebuie sa renunt la ceva, nu pot sa le am pe toate, parerea mea e ca daca vrei sa faci ceva cu adevarat vei renunta la unghii.