| erichlemny a întrebat:

Buna
vreau sa invat sa cant la pian si vreau sa stiu cat de greu este.
vreau sa invat sa cant foarte bine. vreau sa invat sa cant melodii populare la pian (adica sa fac cover-uri la melodii de genul focus, story of my life etc.)
si inca un lucru, cum este atunci cand ai putut sa canti o melodie intreaga pe de rost la pian dupa zile de antrenament?

1 răspuns:
| SomeonePerfect a răspuns:

La inceput ti se pare greu, dar odata cu trecerea timpului o sa fie chiar usor sa canti piese destul de grele. Cand in sfarsit canti complet o piesa dupa zile de antrenament te simti mandru/ mandra si sigur pe tine. Nu iti recomand sa faci o cariera din acest hobby, pentru ca iti trebuie ani multi de cursuri si multa munca, plus ca exista o mare sansa sa nu devii cunoscut si asa ti se duce cariera. Am cantat 5 ani la pian si cred ca am dreptate in ce am spus despre cariera. Mult succes oricum! happy