| VORTEX a întrebat:

vreau sa ma apuc de cantat la chitara si nu stiu ce fel de chitara sa iau. M-am gandit la o chitara acustica pentru ca pot canta la ea mai multe tipuri de cantece decat cu o chitara clasica.Cine imi da si mie niste site-uri cu chitari clasice la preturi cat mai mici, primeste funda, iar restul voturi.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna, site-uri de unde poti cumpara instrumente: http://www.allegromusic.ro/, www.fly-music.ro/, www.soundcreation.ro/, www.senia.ro/, www.mcmusic.ro. In cazul in care doresti sa inveti singura la chitara iti recomand site-ul http://www.the-guitar.ro/, unde poti gasi sfaturi atat pentru incepatori cat si pentru avansati. Articolele sunt facute pentru a ajuta pe cei care doresc sa invete sa cante la chitara singuri. De asemenea, se pot pune comentarii sau intrebari la care iti voi raspunde cu placere.
Mult spor, Marius Furduescu

1 răspuns:
| ady01 a răspuns:

Sunt multe oferte si la chitarile acustice pe care tio si recomand chitara clasica nu are asa multe intrebuintari ca cea acustica big grin succes :*