| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre compozitorul polonez Frédéric Chopin? Eu il consider unul dintre cei mai buni compozitori la pian chiar daca multi cred ca melodiile lui sunt prea triste. Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Manele nu ai?

| Northern a răspuns (pentru Polaris):

Nu-mi plac manelele deci n-am ce sa intreb in legatura cu ele.winking

| Anonimus12468 a răspuns:

Si mie imi plac piesele lui Chopin. Chiar anul trevut am facut o piesa de-a lui care mi-a placut foarte mult. Nu poti zice ca acest compozitor e cel mai bun pentru ca fiecare compozitor are stilul lui si moduri diferite de a-si exprima sentimentele, sa nu mai spun ca au trait in diferite secole in care se compunea doar un tip de muzica. Chopin are multe piese triste deoarece a avut si o viata grea, a si murit foarte tanar, etc. Eu iubesc piesele lui, dar imi plac mai multi compozitori happy

| Northern a răspuns (pentru Anonimus12468):

Multumesc de raspuns dar nu am spus ca il consider cel mai bun compozitor ci unul dintre cei mai buni, e diferenta! In orice caz si mie imi plac o multime de compozitori dar Chopin ramane primul pentru mine si vad ca pentru multi oameni e la fel. Iti multumesc de raspuns inca o data si iti doresc o zi frumoasa!

| Chopin a răspuns:

Dupa parerea mea, cel mai bun compozitor de pian este George Davidson, o muzica foarte frumoasa!