| Nicoleta_7799 a întrebat:

Fac un fel de sondaj, vreau sa stiu parerea voastra, a mai multor persoanetonguee cine alegeti dintre Michael Jacksoin si Madonna, din toate punctele de vedere? Va multumesc :*

Răspuns Câştigător
| SaintJimmy a răspuns:

Îl iubesc pe Michael, categoric pe Michael îl aleg.
Madonna doar are 2-3 melodii faine, pe-acolo.
Oricum, sunt foarte diferiţi, chiar dacă sunt "regele şi regina muzicii pop". Michael era sensibil, ajuta oamenii fără să vrea să primească ceva în schimb, mereu am apreciat la el sufletul de aur pe care-l avea, pe lângă celelalte calităţi ale lui. În schimb Madonna este, sau cel puţin pare, genul de persoană interesată doar de faimă, bani şi frumuseţe. Melodiile lui Michael au mesaj, pe când ale Madonnei... mai puţin.
Amândoi sunt nişte legende, dar Michael va fi extrem de greu de întrecut.
Uite părerea lui Michael despre Madonna, are dreptate:
""Cred că era într-adevăr îndrăgostită de mine iar eu nu eram. Făcea o groază de lucruri trăznite şi ştiam că nu avem nimic în comun. Nu este deloc sexy. Cred că a fi sexy vine din suflet şi din felul în care te prezinti"
[...]
"Persoanele te admiră şi ştiu că eşti minunat pentru că sunt geloşi pe tine şi pentru că-şi doresc să fie în locul tău. Madonna este una dintre aceste persoane. Este femeie şi cred că lucrul asta o deranjeaza"

Oricum, eu am fost fan MJ, sunt fan MJ, şi voi fi toată viaţa fan MJ.

@andreea95: Ce IQ de 20 să ai că să spui că Jackson a devenit cunoscut abia după moartea sa? straight face

24 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Michael Jackson - 50%
http://www.youtube.com/watch?v=yVVn8vg2ohY&feature=related
Madonna - 50%
http://www.youtube.com/watch?v=EPHUZenprKc
Scuza, ca nu pot sa aleg. Imi plac in egala masura amandoi.

| Artemisia a răspuns:

Michael! Este mult mai talentat decat Madonna.
Si el a depus mai mult efort ca ea. Ce coregrafii facea MJ...nu se compara cu Madonna

| Bunny a răspuns:

@andreea95 daca Michael a devenit cunoscut dupa moartea lui inseamna ca tu abia te-ai nascut si ai auzit pentru prima data de el.
Intr-un fel @leonardo are dreptate, in ideea ca nu exista doar Michael si Madonna si fiecare a facut ceva diferit.Nu a fost o competitie. Poti fi fanul amandurora.Plus ca nu au existat doar ei 2.Si Cher e un nume mare in muzica.Si Barbara Streisand si The Beatles etc. Cat despre comparatia dintre Michael si Madonna, amandoi au excelat in muzica si au dat un nou inteles talentului.NU vad care ar fi comparatia.Fiecare a fost bun pe drumul lui.Fiecare a avut o cariera de invidiat si a vandut foarte multe albume.Amandoi sunt niste legende dar cum am mai zis nu exista doar ei 2 si nici comparatia dintre ei.

| larousee a răspuns:

Michael. pe Madonna nu o suport.
andreea, cum sa zici ca michael a devenit cunoscut dupa moartea lui rolling on the floor

| DEBrown a răspuns:

Michael Jackson
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

| Marijuana187 a răspuns:

Michael happy deoarece a fost regele muzicii pop si este de 1000 de ori mai talentat decat Madonna. A avut cele mai vandute albumehappy si trebuie apreciat foarte mult.RIP Michael!

| HoneyBooBoo a răspuns:

Michael Jackson, pentru că a reuşit să facă sufletele oamenilor să se înveleselească, nu numai prin muzica lui, ci şi prin personalitatea sa. Madonna, este o persoană aproape la fel de populară ca şi MJ, dar din păcate Madonna nu a reuşit niciodată performanţele lui Michael, adica MJ întotdeauna când făcea ceva, de exemplu un act caritabil, o făcea din suflet, dar Madonna, nu prea. Sau asta cred eu! Oricum MICHAEL JACKSON VA FI ÎNTOTDEAUNA ÎN INIMA MEA ŞI ÎN INIMILE TUTUROR CHIAR DACĂ A MURIT! REST IN PEACE GOOD HEART!

| yoo23 a răspuns:

Michael jackson.Chiar acum ascultam melodia lui: earth Song.

| Andy04 a răspuns:

Michael jackson pentru ca e regele muzicii pop si are o voce uimitoare.
Si pentru ca mie nu-mi place madonna

| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Michael Jackson. The King Of Pop, nu uitatzi! :*:*

| monykue a răspuns:

Nu pot sa zic ca madonna nu e o profesionista dar totusi eu una il prefer pe MJ deoarece nu o sa mai fie nimeni ca el si pentru ca muzica lui e mult mai buna ca a madonnei

| lindemona a răspuns:

Michael Jackson pentru ca a adus ceva nou si original in domeniul muzicii, ceea ce este de apreciat. A avut curajul de a veni in fata publicului cu ceva total nou si si-a pastrat acelasi stil in tot acest timp.

| Clauditza21 a răspuns:

Michael Jackson categoric.Madonna mie personal nu mi-a placut niciodata. Pupici

| leonardo a răspuns:

Cher! E combinatia perfecta intre cei 2

| andreea95 a răspuns:

Madonna, pentru ca: michael jackson se droga si fuma si in plus a devenit cunoscut dupa moartea lui... eu votez Madonnahappy big grin

| hannibal a răspuns:

Pai in primul rand eu il aleg pe michael jackson. imi place vocea cat si persoana lui. madonna nu are voce (sau cel putin avea) si nici nu imi place ca persoana. m. j regele muzicii pop va fi mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Michael... CLICK AICI [URL=http://img341.imageshack.us/......IMG][/URL]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum toti prostii voteaza cu mj. e normal, la cata valva s-a facut pe seama mortii lui. daca puneai intrebarea asta cu 3 ani in urma iti zic sigur 1000% ca NIMENI nu pomendea nimic de eltongue

| AndreRose a răspuns:

Mai mult ca sigur Michael Jackson!

| Larii_2028 a răspuns:

Michael`:d.

| marina2998 a răspuns:

Clar pe Michael deci sunt una din cele mai marifane a lui si nu am cuvinte pentru. ca este extraordinar...Madonna e buna si ea dar nu imi place prea tare din punct de vedere al meu e mai bun Michael deci serios sunt un fan enorm... sper sa fim prieteni pentru ca imi dau seama ca si tu esti fan! Funda?batting eyelashes

| nadea_7134 a răspuns:

Din toate punctele de vedre las alece pe Michael Jacksoin

| sakuraTheOriginal69 a răspuns:

Madonna

| mihai666 a răspuns:

Invata sa scrii corect in primul rand
Madonna pentru ca imi place cum canta si are nas frumos :-P