| NoName_5366 a întrebat:

Bunaa! Care ma ajuta si pe mine? Mie imi place super tare sa cant si nu prea am voce( cant falscrying ) si as vrea sa invat de pe net cate ceva daca se poate sau daca este big grin. nu vreau sa iau cursuri ca sunt cam rusinoasa straight face. si as vrea sa devin cantareata intr-un fel dar am o vce de... noahcrying. Ce sa fac big grin? Fundaaa :* Mersii

3 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Apăi cati ani ai tu copilă? Incearca altceva, dacă nu ai voce pentru cântat asta nu o înveţi. E un talent un dar de la Dumnezeu. Tu descopera darul tau si in acest fel nu vei fi penibila incercand sa faci ceea ce nu ti se potriveste.

Cauta in viata ta talentul tau si dezvolta-l. In acest fel vei fi aprciata si vei avea succes.

Numai bine. Succes!

| Bloodthirsty a răspuns:

Invata sa canti la un instrument muzical daca nu poti canta cu vocea. Sunt multe tutoriale care te invata sa canti la instrumente muzicale.

| Judecator a răspuns:

Eu zic sa te lasi. Unde nu e, nici Dumnezeu nu cere. Ar mai fi, totusi, o varianta. Le vezi pe "cantaretele" care se perinda acum pe la televizor? Are vreuna voce? Daca arata bine, restul face calculatorul... Dar si asta presupune sa fii dispusa sa faci anumite "compromisuri" cu "descoperitorii de talente" de pe la noi.