| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

Ca sa fi raper sau traper. trebuie sa ai voce? Sau un ritm constant in voce si jos impunator

2 răspunsuri:
| wHere a răspuns:

Nu e obligatoriu sa ai voce. Trebuie sa stii sa canti odata cu beatul si de cele mai multe ori ai nevoie de o intonatie buna, acum depinde de continutul melodiei. Vocea se poate rezolva si in Autotune

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru wHere):

Dar versurile cum as putea sa fac "sa imi vina " Ia de exemplu uitate Oscar x factor are voce? Dau doar stie cu beatu