| XatomisX a întrebat:

Canta exact ca si kurt cobain :) http://www.youtube.com/......ttp?/watch

24 răspunsuri:
| Downfall a răspuns:

Eh, ca şi Kurt nu e, dar are voce chiar bună tipul. Are şi "răguşeala" aia pe care o avea Kurt, dar totuşi... it's not the same thinghee hee

| RockNbeer a răspuns:

Nu o sa ajunga nicaieri daca il imita pe Kurt Cobain.
si sincer sa fiu nu mi-a placut nici odata nirvana laughing
2, 3 acorduri si multa labareala...

| XatomisX explică (pentru RockNbeer):

Ce ai ma kurt cobain a fost cel mai bun chitarist din lume happy la vremea respectiva si are versuri bune intr-adevar are muzica mai lesinata ca asa e stilu lui laughing

| RockNbeer a răspuns (pentru XatomisX):

Cel mai bun chitarist din lume?
Aratami tu mie momentul ala al lui de sclipire care il face un chitarist asa bun in ochi tai.

| XatomisX explică (pentru RockNbeer):

Bine de kurt cobain nu-ti place dar de Zakk wylde ce zici> sau hammett http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| Downfall a răspuns (pentru RockNbeer):

"2, 3 acorduri si multa labareala..."
Poate că instrumentatul e cam simplu în unele melodii, dar cred că asta îi face speciali şi diferiţi. Plus că vocea lui Kurt şi versurile mai compensează, dar totuşi ei cântau grunge, care nu e ca metal-ul, să zici că ar trebui să aibă acorduri complexe ca să sune bine.

| RockNbeer a răspuns (pentru Downfall):

Intr-un fel ai dreptate, ar fi trebuit sa zic ca nu imi place pentru ca in muzica lor nu vad decat 2, 3 acorduri si multa labareala, parerea mea...

| RockNbeer a răspuns (pentru XatomisX):

Zakk wylde mi se pare un chitarist bun, unul dintre cei mai buni, nu il poti compara cu Kurt, la fel si Hammett

| TheDarkEmpire a răspuns (pentru RockNbeer):

Vad in sfarsit pe cineva care imi impartaseste parerea cu privire la "marea formatie" numita Nirvana.

| RockNbeer a răspuns (pentru TheDarkEmpire):

Ce pot sa zic,"traiasca" Kart Cobain.

| Downfall a răspuns (pentru RockNbeer):

Păi...fiecare cu ce-i place, right?

| RockNbeer a răspuns (pentru Downfall):

Right,dar raman la idea ca au fost ridicati mult prea mult in slavi, si nu meritau asta, au exista trupe mult mai bune care nu au fost bagate asa tare in seama precum a fost bagata Nirvana.
Trebuie sa recunoastem ca moarte lu Cobain le-a adus cei mai multi fani

| Downfall a răspuns (pentru RockNbeer):

Asta aşa e, dar pentru mine vor rămâne oricum o formaţie bună. Dar dacă ei Metallica de exemplu, lor chiar li s-a acordat mult prea multă atenţie. Mai ascult Metallica (mai puţin ultimele albume, care sunt un eşec total), dar chiar nu-mi dau seama de ce sunt consideraţi "regii metal-ului" şi de ce sunt primul nume de formaţie care ţi l-ar spune orice prăpădit dacă îi întrebi de trupe metal, când sunt atâtea formaţii mult mai bune... Asta o spun aşa ca fapt divers, că tot ai adus vorba de "acordare a atenţiei"hee hee

| RockNbeer a răspuns (pentru Downfall):

Metallica...inafara de primele 2 albume, sau, hai... poate primele 3, care sincer sa fiu,sunt foarte bune,restul sunt de tot rahatul.
La fel ca si Nirvana, Metallica s-a facut auzita tot din pricina unui subiect mai controversat, de fapt nu unul, mai multe.
Primul dintre ele ar fi excluderea lu Dave Mustaine din Metallica, care inca face valva printre ascultatori de metale, subiectul Megadeth vs Metallica laughing
Al 2 lea si cel mai important ar fi moartea basistului Cliff Burton, care dupa parerea mea a fost unul dintre cei mai buni basisti care au trait pe pamanul asta, dar si unicul bassist pe care la avut Metallica si care dupa moarte lui sa fim sinceri Metallica nu a mai fost ce a fost.
Si uite cum ajungem la concluzia ca cele mai bune trupe nu sunt alea care li se acorda tone de atentie ci alea care stau in umbra si fac ce este mai important:Muzica.

| Downfall a răspuns (pentru RockNbeer):

Eh, sunt cazuri ca şi Metallica, Nirvana nu mi se pare unul dintre ele. Da, poate că li s-a acordat prea multă atenţie, dar pentru mine rămâne o formaţie bună.
Dar sunt şi cazuri de formaţii foarte cunoscute, cărora li se acordă atenţie, dar care rămân geniale. Iron Maiden, de exemplu, sunt foarte cunoscuţi şi apreciaţi, şi asta pe bună dreptate. Aşa că nu poţi spune că cele mai bune trupe sunt neapărat alea care stau în umbră, aş zice că depinde de caz happy

| RockNbeer a răspuns (pentru Downfall):

Mai sunt si cazuri din astea,mai rare,dar sunt.
de obicei trupele de ****, comerciale etc sunt apreciate, care plac poporului.
as putea sa mai adaug ca Nirvana este trupa pionera a muzici gay din ziua de astazi, foarte multi "artisti" incearca sa copieze Nirvana sau alte trupe "lesinate" cum spunea autorul intrebari, si nu reusesc sa scoate decat un...
tu ce parere ai?

| Downfall a răspuns (pentru RockNbeer):

Da, trupe comerciale, gay, anti-talent găseşti la tot pasul, iar acestea plac generaţiei inculte de azi, n-ai ce face, cam aşa e "moda" acum
Iar despre faptul că Nirvana e "trupa pionera a muzici gay din ziua de astazi" aici chiar nu sunt de acord. Faptul că sunt artişti care încearcă să-i copieze poate fi din cauză că Nirvana au avut succes la vremea lor, şi lumea încearcă să se ridice la nivelul lor, dar evident fără succes, în majoritatea cazurilor. E greu să copiezi legende ale rock-ului...

| RockNbeer a răspuns (pentru Downfall):

Ca bine..ne intoarcem de unde am inceput, Kurt Cobain, legenda...
Nu pot sa zic ca Nirvana nu au avut succes, au avut un succes comercial foarte mare dar un succesc asemanator trupelor de astazi
in fine...important este ca tie iti place si iti doresc spor la ascultat big grin

| Downfall a răspuns (pentru RockNbeer):

Hmm...da, au avut succes, un succes asemănător trupelor de astăzi. Dar diferenţa e că, spre deosebile de trupele comerciale de astăzi, ei chiar şi-au meritau succesul, poate că puţin pream ult succes, dar oricum, au meritat. Ei chiar aveau talent, în schimb, majoritatea trupelor de astăzi nu au. happy
Dar na, dacă ţie nu-ţi plac, nu-ţi plac şi gata...probabil că muzica pe care o cântă nu e pe genul tău
A şi... spor şi ţie la ascultat happy

| LittleMønster a răspuns:

E genial tipul.
Haterii Nirvana asteptati sa ajungeti la nivelul lui sau al trupei, apoi sa comentati care cum si de ce.Cu 2 3 acorduri ei au realizat mai multe in viata decat voi care stati in fata computerului, respirati aerul degeaba si criticati ca ***.
Get a life!

| RockNbeer a răspuns (pentru LittleMønster):

Am asteptat 2 minute...cred ca este posibil sa fi trecut de nivelul ala care spui tu?
Si in legatura cu realizarile, stai linistita ca nu duc lipsa, ma simt foarte indeplinit.
Am toate motivele sa fiu un hater si sa fiu impotriva acestei trupe happy

| poppies a răspuns:

Nimeni nu-l poate egala pe Kurt.Din perspectiva mea, nici nu trebuie comparat
Cine nu-i intelege muzica sa nu mai comenteze!

| poppies a răspuns:

Vorbim de NIRVANA, totusi.Care aveti un tricou de vanzare cu Nirvana..respectiv cu Kurt pe fata, dati mi un mesaj pe privat.Caut masura mica si mai ieftina de 13243215 de zile

| poppies a răspuns:

Va apreciez