| svartirhimnar a întrebat:

Care a fost prima trupă rock pe care aţi ascultat-o?
Dar metal?

57 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Queen, la rock, cand eram mic tare. La metal, Rammstein.

| CautNume a răspuns:

Nu stiu exact, cand eram la mamaie asculta tataie muzica si auzeam si eu, dar nu-mi amintesc exact thinking
In fine, imi amintesc ca atunci cand eram mica ascultam mereu Cargo-Daca ploaia s-ar opri.

| bloodyhell a răspuns:

Prima trupa pe care am ascultat-o a fost Nightwish.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Prima trupă rock, cred că Linkin Park.
Metal, cred că Burzum.

| FadetoBlack a răspuns:

Bă, eu chiar am uitat.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Evanescence
eluveitie

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Rock - Breaking Benjamin/Linkin Park.
Metal - Slipknot/Disturbed.
Power Metal! - Edguy - Ministry of Saints.
Melodeath - Devildriver. (Clouds over California, yeah! )
Thrash Metal - Testament.

| svartirhimnar explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Testament..Nu-i rău deloc.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru svartirhimnar):

Da,știu că prima melodie a fost More than meets the eye.
Epic times...

| svartirhimnar explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Dar ce? Acum nu mai asculţi sau?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru svartirhimnar):

Cum să nu ascult? Am întreaga discografie piratată de la ei.Ascult,normal.

| svartirhimnar explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Piraterie, a?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru svartirhimnar):

Da.
Și industrial metal - Static X. (otsegoletric)

| Duucu a răspuns:

Rock - Quenn(thanks to my father big grin )
Metal - Metallica/Wintersun

| Duucu a răspuns (pentru Duucu):

Queen,tastatura e supraîncălzită.

| svartirhimnar explică (pentru Duucu):

Freddie..hehe

| Crucified a răspuns:

Queen.

| greyhound a răspuns:

Prima trupa rock a fost AC/DC (Thunderstruck era melodia); a fost dragoste la prima vedere si a si ramas trupa favorita
Prima trupa metal a fost Metallica (am vazut-o la Beavis&Butthead) dar nu mi-a placut (si nici acum); prima care mi-a placut a fost Black Sabbath

| Vans a răspuns:

Chiar că nu mai ştiu...
La tine?

| svartirhimnar explică (pentru Vans):

Rock Skid Row, metal a fost Ozzy Osborune simplu pentru că Black Sabbath nu mi-a plăcut aşa mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De rock, Linkin Park sau Nirvana (deşi îmi reneg asta) iar de metal a fost o trupă de black pe care am auzit-o de la fratele meu dar nu mi-o amintesc.

| svartirhimnar explică (pentru anonim_4396):

Nu-ţi place Nirvana?

| anonim_4396 a răspuns (pentru svartirhimnar):

Să spunem doar că a fost o trupă decentă de grunge la vremea ei iar Krist Novoselic a ştiut ce să facă cu o chitară spre deosebire de Cobain.

| svartirhimnar explică (pentru anonim_4396):

Mie îmi place Kurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rock: Linkin Park
Metal: Iron Maiden.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima trupă...cred că a fost motorhead,- the game.
Apoi metallica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima trupa rock? Pei... Linkin Park
Metal? Nu am incercat inca big grin

| svartirhimnar explică (pentru anonim_4396):

Încearcă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru svartirhimnar):

O sa o fac...

| FearOfTheDark a răspuns:

Prima trupa pe care am ascultat-o a fost Avenged Sevenfold.De fapt, prima oara ascultam Avenged Sevenfol, Metallica si Nirvana. Apoi a venit o perioada cand am inceput sa ascult iar piese comerciale. Dupa un timp m-am uitat la tv, am auzit o melodie rock si de atunci numai rock si metal ascult.Chestia e ca nici eu nu mai stiu care a fost prima trupa.Conteaza doar ca trupa aia m-a scos din rahaturile pe care le ascultam.

| svartirhimnar explică (pentru FearOfTheDark):

Eu aveam o perioadă în care ascultam chestii terminate în -core * comerciale.Mi-e milă de mine, în trecut.

| FearOfTheDark a răspuns (pentru svartirhimnar):

Mie nu mi-e de mine.Ma bucur doar c-am scapat de idioteniile alea si mi-am dat seama si singura ce e muzica.

| svartirhimnar explică (pentru FearOfTheDark):

La mine, dacă nu era nimeni care să-mi spună că ce ascult eu nu se poate numi metal, şi acum ascultam porcăriile alea.Şi acum îi mulţumesc persoanei respective că mi-a deschis ochii.

| MaskOfSanity a răspuns:

De rock Nirvana. De metal, nu mai ştiu. Cred că Lake of Tears, din proprie iniţiativă, că ştiam altele de la tata.

| svartirhimnar explică (pentru MaskOfSanity):

Tatăl tău ascultă metal? Cât de tare.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru svartirhimnar):

Şi maică-mea. :-\

| JohnnyWylde a răspuns:

Prima trupa rock... poate hard rock si a fost Sick Puppies si metal nici nu mai stiu. Cred ca Motorhead

| Salahadin73 a răspuns:

System Of A Down

| Rockerul23 a răspuns:

Hmm,prima trupa rock pe care am ascultat-o a fost AC/DC(ascult de cand sunt mic, de asemenea primul concert la care am fost a fost sustinut de AC/DC happy ) Metal. parca Slipknot.

| svartirhimnar explică (pentru Rockerul23):

Hm. AC/DC, frumos.

| Rockerul23 a răspuns (pentru svartirhimnar):

Tu? Ai pus intrebarea asta dar tu n-ai raspuns tongue

| svartirhimnar explică (pentru Rockerul23):

Am mai răspuns odată. Rock Skid Row, metal Ozzy Osbourne.

| Rockerul23 a răspuns (pentru svartirhimnar):

Oh,sorry dar mie nu-mi apareau raspunsurile tale de pe prima pagina dintr-un motiv sau altul.

| Rockăr a răspuns (pentru svartirhimnar):

Skid Row? Not bad! Just perfect!\m/

| svartirhimnar explică (pentru Rockăr):

O, yeah. smug

Răspuns utilizator avertizat
| TheMetal a răspuns:

Prima trupa pe care am ascultat-o a fost Metallica dupa care mi se pare (nu sunt sigur) ca a fost Ac/dc sau nirvana. una dintr ele.

| ProcreatingObscurity a răspuns:

Black Sabbath si Led Zeppelin

| ıllııllısTяäiหÜıllııllı a răspuns:

Cred ca prima melodie a fost asta Story Of The Year - wake up

| GeorgikAida a răspuns:

Tokio Hotel
Nușh la metal, am uitat.

| xThr33 a răspuns:

Prima trupa rock..Skillet

| cipriannaaa a răspuns:

Rock : Queen
Metal : AC/DC TNT!