| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna trupa de rock/metal a tuturor timpurilor? Personal, aleg Nirvana. Voi?
PS: Alegeti doar una.

32 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Nu există ierarhie în muzică, indiferent de gen. Nici dacă sunt subiectiv nu pot alege cea mai bună trupă din istorie, pentru că, damn it, it's so much awesomeness in music.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Eu aleg System Of A Down.

| thegatekeeper a răspuns:

Mi se pare extrem de dificil sa aleg doar una, avand in vedere ca sunt atatea genuri si subgenuri de rock si metal. Una dintre ele (si una dintre preferatele mele, desigur) ar fi Pantera.

| FadetoBlack a răspuns:

Pff. E foarte greu să alegi o singură trupă, pentru că sunt multe şi bune.
Acum, zic că Queen e cea mai bună.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Led Zeppelin.

| Metaloco a răspuns:

Eu cred ca rammstein ar fi

| Duucu a răspuns:

Îmi place Queen.

Răspuns utilizator avertizat
| Vans a răspuns:

Motorhead.

| KristalPop a răspuns:

Motorhead. Habar n-am de ce.

| dracu14 a răspuns:

Nu pot sa aleg chiar asa
cel mai bine ar fi sa-ti zic subgenul de metal si trupa
black metal-venom
thrash metal-megadeth
death metal-sepultura
groove metal-pantera
rap metal-kid rock

| TheStory a răspuns:

Linkin Park

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Megadeth.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hm...Iron Maiden...

| fadnox a răspuns:

De ce mereu numai una?
aleg pink floyd (am raspuns astazi o data la o astfel de intrebare, cred ca sunt mai multe trupe 'cele mai bune' nu doar una singura...)

| FearOfTheDark a răspuns:

Megadeth.

| MaskOfSanity a răspuns:

Sunt prea multe trupe pe care le consider "cele mai bune", dar aleg Finntroll, momentan.
http://youtu.be/l1vumjWdqYQ

| Decrepit a răspuns:

Mastodon.You can now call me a hipster.

| MetalForever a răspuns:

Immortal,Motorhead,Led Zeppelin, ...etc,inca 663...
Merg pe Immortal. Poate nu gandesc la ora asta, la cat am invatat la istorie pe maine.

| Iubitulmeuhusky a răspuns:

Metallica, însă ultimul album, ăla cu Lou Reed straight face

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns:

Nu exista "cea mai buna trupa de Rock". Si iti voi spune de ce. Rock este un gen de muzica atat de ramificat, incat nu poti sa tii minte toate genurile, si respectiv formatiile care le canta.
Eu spun ca "cea mai buna formatie" se alege dupa subgen, deoarece orice genuri/subgenuri au caracteristici diferite. Spre exemplu, Hardcore Punk este agresiv, rapid si bazat mai mult pe versuri decat pe melodie; Death Metal are ca si caracteristica principala brutalitatea, care se deduce din versuri, vocalurile guturale, etc.; Nu Metal se remarca prin prezenta DJ-ului si a chitarilor tari, cu ton adanc; si tot asa. Mai sunt o gramada de genuri, subgenuri si sunt si genuri de fuziune, precum Metalcore, Rap Metal, Grunge, etc.
"Cea mai buna trupa" se stabileste dupa gen. Eu as zice ca in Metalcore cea mai buna trupa e Avenged Sevenfold. Cea mai buna trupa de Deathcore mi se pare Suicide Silence.
Insa ar fi o prostie sa compari o trupa de Power Metal cu una de Pop Punk, nu crezi?
Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.

| MetallZuZ a răspuns (pentru Werepyre_Fallen_1994):

Suicide silence:X

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns (pentru MetallZuZ):

Suicide Silence i-am dat ca exemplu la Deathcore, desi imi place extrem de mult si Chelsea Grin. Mai sunt trupe tari de Deathcore ca si Carnifex, Whitechapel, Black Dahlia Murder si altele.

| MetallZuZ a răspuns:

Black Veil Brides, Slipknot, BMTH, Asking Alexandria... :]

| Iubitulmeuhusky a răspuns (pentru MetallZuZ):

Damnn o.O Înafară de Slipknot :\ Damn straight face

| anonim_4396 explică (pentru MetallZuZ):

Am spus sa alegeti doar una.

| dött a răspuns:

Megadeth.

| Medenet_Daniel_1969 a răspuns:

Metalica,dar mai ascult si rapp si hip-hop funda

| GeorgiVerma a răspuns:

Bmth

| KristenTattoo a răspuns:

Marilyn Manson (mă refer la trupă)