| Demmet a întrebat:

CAre e formatia/iile voastra/e de rock preferata/e? Funda pentru cele mai multe nume. Dar sa fie si frumoase.

Răspuns Câştigător
| NocteMysterium a răspuns:

happyEu nu am o formatie preferata. Am cate o preferata a fiecarui subgen. In orice caz, ascult: Ensiferum, Drang,YGG,Brocken Moon,Kreator,Draconian, TheRuins of Beverast,Satanic Warmaster, Magica,Xasthur,Dark Funeral,Thyrfing,Sabaton,Lunar Aurora,Bathory,Immortal,Argus Megere,Avathar,Iron Maiden,Sear Bliss,Burzum,Watain,Bucovina,Nokturnal Mortum,Eluveitie,Tiarra,God,Elffor,Furor Gallico,Forgotten Tomb,Hyleon,Marțolea,Belphegor,Carach Angren,Eternal Tears of Sorrow,Ava Inferi,L'Ordre du Temple,Slayer,ArthemesiA,Wolfchant,Dio,Negură Bunget,Profanum,Dalriada,Argentum,Guns N' Roses,AC/DC,Ultima Candelă,Northland,Fogland,Aktarum,Eastern Front,Sombres Forêts,HammerFall,Enslaved,Children of Bodom,Finnugor,Eyes of Noctum,Summoning,Ordinul Negru,Sturmkaiser,Stih,Nocturnal Invocation,Metallica,Lustre, Stormnatt,Nightwish,Aiumeen Basoa,Kistvaen,Anathema,Behemoth,Clair Obscur,Sphera Noctis,Drudkh,Amarthalos,Phoenix,Secrets of the Moon,Myrkgrav,Evanescence,Vespera,Sirenia,Ahnenstahl,BattleLore,Finntroll,Korpilaani, Ninnghizhidda,Satanic Corpse,Theatre of Tragedy,Truda,Iris,Vordven,Vokodlok,Cargo,Trooper,Falkenbach,Mayhem,Helgrindr,Mutiilation,Dissection,Arch Enemy,Windir,Wintersun,Agathodaimon,Emperor,Cromleh,Perpetuum,Draugr,Codru,Ashaena,Aabsynthum,Aghast,Daos,Heimdalls Wacht,Aaskereia,Norther, Equilibrium,Forefather,Finsterforst,Ador Dorath,Valefor,Zenith Maudlin,Pensées Nocturnes,Saol,Austere,Månegarm,Keep of Kalessin,Era,Deicide,Vital Remains,Sonata Nocturna,Gorgoroth,Carpathian Forest,Nox Arcana,Therion,Catamenia,Moonsorrow,Grimegod,Helloween,Ov Hell,Kroda,Oprich,Velimor,Heervader,Winterlieke,Blind Guardian,Xandria,Dark Tranquillity,Alkonost,Epica,Tristania,Overdream,Taake,Helheim,Via Mistica,Orkrist,Ataraxia,Lunatica,Abonos,Trail of Tears,The Meads of Asphodel,The Sins of Thy Beloved,Vomit,Thou Shall Suffer,Zemial,DarkThrone,Theatres des vampires, Aesma Daeva, Primordial, Demonaz, Haggard, Opeth, Lacrimosa.

7 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

AC/DC, Whitesnake, Judas Priest, Kamelot, Gamma Ray, Iron Maiden, Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen, Pantera, Lake of Tears, Def Leppard, White Lion, Steelheart, Twisted Sister, Kiss, Bon Jovi, Ozzy Osbourne, Deep Purple.

Dintre formatiile romanesti: Celelalte Cuvinte, Iris, Phoenix, Krypton, Cargo, Compact.

| QuadruplePersonality a răspuns:

Umm, păi, Thousand Foot Krutch, Nickelback, Eyes Set To Kill, Secondhand Serenade, Sick Puppies, SOAD, Aerosmith, Scorpions, The Rasmus, Red Hot Chili Peppers, Fall Out Boy, Hoobastank, Iron Maiden, Breaking Benjamin, Bullet for My Valentine, Marilyn Manson, Megadeth, Apocalyptica, The Used, Sum 41, Papa Roach, Metallica, Three Days Grace, Slayer, Kreator, Soasin, Venom, Possessed, Obituary, Carcass, Deicide, Suffocation, Morbid Angel, Hopes Die Last, Combat, Earache, Roadrunner, Bless the fall, Led Zeppelin, Deep Purple, The ward alive, Van Halen, Alesana.

| EnterSandman a răspuns:

1)Megadeth
2)Metallica
3)Slayer
4)Iron Maiden
5)Motorhead
6)Black Sabbath
7)Ledd zeppelin
8)Sepultura
9)Anthrax
10)Kreator
am scris doar 10.care mi-au venit si mie in minte...nu sunt puse in ordine.

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Printre preferatele mele sunt: Iron Maiden, Manowar, Metallica, Nirvana, Guns N Roses, Bon Jovi, Scorpions, Ac/dc, Kiss, Megadeth, Whitesnake, Escape the fate, Slayer, Black Sabbath, 3 Doors Down, Aerosmith, Rammstein, Deep purple, Led zeppelin, Disturbed, Lostprophets, Queen... Cu siguranţa sunt unele dintre cele mai bune formatii ale rockului.

| 985436982 a răspuns:

Escape The Fate e trupa mea preferata!
Alte trupe care imi plac:
Lostprophets
Bon Jovi
Miss May I
Nirvana
AC/DC
Iron Maiden
Metallica
Marilyn Manson (stiu ca nu e formatie)
Flyleaf
Eyes Set To Kill
Bless The Fall
Asking Alexandria
etc

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Three days grace, shinedown,breaking benjamin, epica,alesana, tokio hotel,blessthefall, seether, apocalyptica, skillet, slipknot

| Iriinucca a răspuns:

Evanescence si Bon Jovi.