| anonim_4396 a întrebat:

Care este formatia voastra preferata de muzica rock si de ce?

Răspuns Câştigător
| TokioFan a răspuns:

Tokio Hotel :X :X :X :X sunt cei mai tari.Eu il ador pe Bill pentru ca are un zambet minunat, niste ochi profunzi si misteriosi si un chip de inger, imi place cum canta si ce versuri scrie.Imi place de Tom ot e super frumos,imi place pozitia lui cand canta la chitara si imi place piercingul lui din buza :X Gustav pentru ca e cel mai timid si e dragut >Georg imi place parul lui si Tokio Hotel sunt superbi in stil si muzica,melodiile preferate-Don`t Jump,Rette Mich,Schrei, Humanoid, Automatic... :X

11 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

De rock zici...thinking Avand in vedere ca nu prea ascult rock, ci mai mult metal...
Nirvana.
Chiar daca Kurt nu mai este printre noi muzica lui inca ne incanta auzul.
Bafta!

| FucktheSystem a răspuns:

Sincer îmi plac multe formații de rock de diferite categorii, adică rock-ul e împărțit în sute de sub categorii.
Aș zice că Green Day este formația mea favorită, pînă la urmă am crescut ascultând green day. Acum lumea o să imi spună că Green Day scoate porcării comerciale și sincer nici eu nu mă omor după albumele apărute dupa American Idiot, dar în vremurile bune când au scos albume ca Nimrod și Dookie Green Day cînta punk cu adevărat.
O altă formație care îmi place foarte mult este System of a down și mai ales solistul, Serj Tankian. System îmi place pentru că prin niște versuri care la prima vedre par simple și chiar fără sens ei transmit un mesaj, dar și pentru că au melodii care chiar sunt fără sens, adică eu nu l-am găsit încă.
Altă formație care o apreciez este AC/DC. De ce îmi place? Sincer nu am un motiv anume, îmi place doar pentru simplul fapt ca atunci cînd ascult o melodie de la ac/dc imediat știu că e ac/dc, adică au un stil anume.
Alte formații care îmi plac : Metallica, Iron Maiden, Black Sabbath, Rammstein, Sum 41, Guns n Roses, Queen, Beatles și lista continuă.

| Sconcsiş a răspuns:

Eu ascult orice formaţie rock, dar preferata mea e Bon Jovi. Să-ţi dau motiv nu prea pot, pentru că nu am. Pur şi simplu asta îmi place mie cel mai mult

@TokioFan
Reciteşte întrebarea te rog. Zice formaţie de rock. Tokio Hotel numai rock nu e.

| Miky a răspuns:

Trupa nea preferata e tokio hotel

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Three Days Grace fii sigur! apropo te felicit pentru intrebarea foarte buna!

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

The Rasmus. Poate pentru ca versurile lor sunt foarte profunde. Atunci cand sunt trista ascult. Incearca si tuwinking

| aladin03 a răspuns:

Linkin parca!

| LOSTfan a răspuns:

Led Zeppelin! Hands down! Nici nu ma pot gandi la alta formatie cand aud o asemenea intrebare. De la primul lor album din '69 nu au dezamagit niciun fan a lor. Desi au avut o perioada destul de scurta de activitate (12 ani) si cateva reuniuni au reusit sa lase un impact imens asupra muzicii clasice rock. Plus ca l-au avut pe Jimmy Page, unul dintre cei mai talentati chitaristi pe care i-am vazut, si pe Robert Plant, care ramanse si in ziua de astazi, mai ales pentru mine, o vece unica in istoria muzicii. Oricum, daca este o formatie care merita ascultata non-stop (pentru ca nu ai cum sa te saturi de aceasta formatie) atunci Led Zeppelin este raspunsul.

Cu stima,
LostFan

| LarsUlrichsLover a răspuns:

Salut!
Iron Maiden ( e metal, dar merge la rock)

Asculta si ai sa vezi.
NoRock!

| キョロちゃん a răspuns:

Tokio Hotel:*:*:*pur si simplu fiecare melodie are un mesaj care trebuie inteles.Fiecare din ei are multe calitati si nu pot alege o melodie preferata fiindca sunt foarte multe si toate sunt absolut superbe.Si cum am mai spus melodiile lor trebuie sa fie intelese altfel... Sper ca intelegi ce am vrut sa spun fiindca nu pot explica prin cuvinte de ce imi place Tokio Hotel.Sunt niste oameni absolut minunati si speciali!:*:*:*happy

| EllAtokiohotel a răspuns:

Heii! Trupa mea preferata e TOKIO HOTEL deoarece sunt cei mai tari! Imi place muzica lor! ei transmit niste mesaje fanilor prin versurile aparte... si pentru fani sunt ca un magnet deoarece stiu foarte bine cum sa se faca usor indragiti prin farmecul lor.