| zambiriciu a întrebat:

Care e muzica necomerciala? ce piese sau ce artisti o canta?

2 răspunsuri:
| Alexandra2095 a răspuns:

Buna :) Muzica necomerciala este muzica aceea pura.Adica iti iei o chitara si canti, sau vocal.Ca artisti...ce sa zic. majoritatea, cel putin in Romania, au piese comerciale.In general cei mai in varsta canta o muzica necomerciala.O sa-ti dau cateva exemple sa te lamuresti.
Spre exemplu, daca iau din Romania, Inna este cea mai comerciala.
http://www.youtube.com/watch?v=alf7q-t-JAw&feature=related
asta este o melodie mai putin comerciala a ei.In rest cam toate sunt comerciale.
Daca o luam pe Paula Seling, ea are muzica destul de necomerciala.

| OmuFoarfeca a răspuns:

Ceva gen Parazitii care nu fac muzica pentru bani muzica care nu apare la radio, tv deoarece contine cuvinte vulgare dar care are un mesaj.Parazitii e cel mai bun exemplu din Romania altii nu prea mai sunt.