| J7anine a întrebat:

Va place muzica frantuzeasca? ce artisti/piese?

26 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Joe Dassin - cam tot ce a cantat. Imi plac si sansonetele - cantate de Edith Piaf, dar nu numai.
Imi place Patricia Kaas... Nu-mi amintesc acum - sunt multi cantareti care imi plac, dar sufar se amnezie... si nu fac discriminare (ca nici pe ceilalti, de alte natii, nu-i tin mai bine minte)

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da imi place.Joe Dassin.big grin

| andreutz a răspuns:

Doar Joe Dassin...si mai era o fata care imi placea cand eram mic...parca Alizee happy

daniela
| daniela a răspuns:

Foarte mult cantonetele iar ca alt gen Sacha Distel

| Nastia a răspuns:

Daa, rapul francez:kenza farah-mon ange, lettre du front, au coeur de la rue; sherryfa luna-comme avant; cheb mami-nos coleurs, mai e o melodie:je t'aime

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Nu ma da pe spate, insa Edith Piaf ma emotioneaza si acum.

| Alexandrinaa a răspuns:

Oh ce intrebare frumoasa! Daa, imi plac Cristophe - Aline, Romeo & Juliette - Aimer, Roi de Soleil - Tant cu`on reve encore, Petula Clark - Ma chanson, Michel Sardou - Une fille aux yeux clairs, Patrick Bruel - Qui a le droit, Lara Fabian - Je t`aime, sunt doar cateva piese si cantareti pe care-i iubesc... Michel Polnareff, Edith Piaf, Jacques Bruel, sunt alti cativa interpreti pe care-i iubesc enorm... happy E muzica mai veche dar... niste voci splendide, melodii armonioase si texte incantatoare!

| baba a răspuns:

Da, îmi place. Primii ce-mi vin în minte când spui muzică franţuzească sunt Edith Piaf, Mika şi Olivia Ruiz. Cea din urmă e mai puţin cunoscută. Ascultaţi însă "La femme chocolat" de la ea şi vi se înmoaie sufletul.

| CAsToReL a răspuns:

NU

| okei a răspuns:

Diam si mai era o tipa pe care o ascultam ahh...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patricia Kaas, Gilbert Becaud, Charles Aznavour.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lara fabian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur, e cea mai frumoasa! adamo, aznavour, mathieu, becaud, joe dassin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diemans

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara doar si poate o ador pe Natasha St Pierre. Melodiile ei imi fac sufletul sa vibreze. Va recomand cu caldura "Un ange frappe à ma porte", "Tu trouveras", "Grandir c'est dire je t'aime", "Je t'aime encore".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce gura mare ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dadasareadyfuugi y u rguyg jdcvikhd vbjbc hvuk bdjh bjbb vcju b h n chv hcvxh xn nbc c h cb chxc hc vx sunt philippe si sunt bulgar scuze primele propozitii sunt pe limba burgara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Garou, helene segara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yannick noah- ose, camelia jordana - non non non

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joe Dassin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Je t'aime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oui beaocup et il ya beaocup d'artistec que si'aime sipiese traducerea este asa da imi place foarte mult si sunt multi artisti care imiplac si artiste sunt frantuzoaica de origine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Celine dion-pour que tu m`aimes encore
demmis roussos-quand je t`aime
joe dassin-et si tu n`existais pas
joe dassin-monaco
magic system feat. khaleb-meme pas fatigue

| andreea2011 a răspuns:

Da imi place! dalida-paroles,paroles si edith piaf -non,je ne regrette rien si inca o melodie voyage,voyage, dar nu mai stiu cine o canta, astea sunt melodiile mele preferate