| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai interesanta carte cu Michael Jackson? Care are cele mai multe detalii! Vreau sa fie in romana. FUNDA!~!~! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| StarMagda a răspuns:

Buna!

Michael Jackson-Moonwalker
Cum a spus si @iwantjustice este scrisa chiar de el.Eu am citit-o.Este foarte interesanta.Eu am citit-o pe internet dar nu mai stiu de pe ce site.Era in romana.

Michael Jackson-Magie si Nebunie-Randy J. Taramborelli.
Cartea asta chiar cuprinde toata viata lui Michael.Si are o gramada de detalii.Dar poate cateodata iti va veni sa o arunci undeva si o sa te enervezi.Dar sti? Acest Randy il cunoaste pe Michael de cand erau copii si cred ca unele lucruri chiar daca ma urate despre Michael sunt adevarate.Adica era om.Normal ca avea si parti mai negative.
Eu am citit-o si recitit-o.

Complotul impotriva lui Michael Jackson-Aphrodite Jones
Este scrisa de o jurnalista care in timpul procesului din 2003-2005, a fost impotriva colegiilor ei de breasla care se stie ce pozitie negativa si injositoare au avut fata de Michael.Iar acesta scrie despre el in acea perioada.Despre cum se simtea, ce facea si tot ce s-a intamplat la acele procese.
Eu am cumparat-o din Diverta.Si acum mai e.

Jacko
pe asta nu am citit-o dar am auzit ca e buna chiar daca numele s-ar putea sa nu iti placa.

Si la fel si cartea lui Ian Halperin ca cea a lui Taramborelli o sa te inebuneasca.Eu nu am citit-o dar am citit unele capitole din ea si chiar daca e enervanta pune foarte multe detalii pe ultimi ani ai lui Michael si spune mai tot despre ei.Ce facea,ce ii placea,unde mergea, despre copii, etc.Cat si despre pregatirea pentru This is it.

Iar carti bune zic eu sunt cele scrise de mama sa.Nu am citit-o, nu se gaseste la noi si nici nu stiu cum se numeste dar fiind scrisa de ea cred o sa fim de acord cu multe lucruri pe care le spune.
Iar cea scrisa de La Toya pare oarecum promitatoate dar e in aceeasi situatie ca cea a lui Khaterine.
Si cea scrisa de cei 3 bodyguardzi a lui Michael din ultimi ani mi se pare buna.Chiar pare destul de interesant ce stiu baieti istia si chiar mi-as dori mult sa o citesc.Dar e in aceeasi situatie cu celelalte 2.

2 răspunsuri:
| iwantjustice a răspuns:

Michael Jackson Moonwalker, este scrisa chiar de el, despre viata lui, despre muzica, despre tot. Cartea nu se mai gaseste in librarii. Trebuie sa o cauti la anticariate.