| electrostar a întrebat:

Care este cel mai bun artist al momentului in Romania?

Răspuns Câştigător
| LastChance a răspuns:

Inna. lol, laughing

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru LastChance):

Bună glumă, dar să ai trupe precum Sabaton în plylist și să faci asemenea glume e dezastruos. Apropo de Sabaton, anul trecut 4 membrii au plecat din trupă, au format o nouă trupă, numită Civil war. După părerea mea e mai bună decât Sabaton : http://www.youtube.com/watch?v=ZgKll_1JgPQ,ce părere ai?

| LastChance a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Nu mă atrage cu nimic. E banală, ca şi Sabaton.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru LastChance):

1.Nu există trupe banale, toate transmit un mesaj pe gustul lor.Să spui că o trupă e banală e o blasfemie muzicală.
2.Lasă-te de power metal, Sabaton, Hammefall și alte trupe ca ele nu sunt pentru tine.
3.Se vede că nu ești cu adevărat,, în metal,, deoarece nici un rocker sau un metalist adevărat n-ar insulta o trupă!

| LastChance a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Dacă mie mi se pare banală şi neinteresantă, asta mi-e problema. De power metal nu am de ce să mă las pentru că, în primul rând nu-l ascult decât foarte foarte rar. Încetează să te crezi un apărător al muzicii, nu-mi sugera mie ce să fac şi nu mă caracteriza înainte să mă cunoşti câtuşi de puţin. Poate înveţi şi tu că gusturile diferă şi sunt liberă oricând să-mi exprim opiniile.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru LastChance):

1.Orice opinie a cărui caracter este jignitor se numește JIGNIRE și se consideră nepotrivită.
2.Nu mă cred un apărător al muzicii, dar îmi permit să fiu.
3.În caz că n-ai observat, deșii gusturile diferă nu ai dreptul să te iei de ceva ce constituie gusturile altora.
4.Cum am spus, să insulți un gen/melodie/trupă e blasfemie muzicală.
5.Te rog, nu-mi aminti mie de varietatea gusturilor și libertatea de opinie, deoarece acestea sunt particularități personale, ai dreptul să le evoci doar dacă le-am încălcat.ȚI SE PARE CĂ ȚI-AM ÎNCĂLCAT LIBERTATEA DE OPINIE? Te rog nu mai adu comentarii pro-liberaliste fără rost.

| LastChance a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Nu am insultat nicio trupă, am spus că e banală pentru că aşa e. Dacă asculţi 3 piese Sabaton, îţi e de ajuns pentru că restul vor fi la fel.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru LastChance):

Piesele Sabaton nu sunt la fel, lumea consideră asta așa doar pentru că nimeni nu mai e pasionat de istorie.Singurul motiv pentru care Sabaton e considerată banală este datorită lipsei de interes a multora față de subiect.Îmi pare rău că trebuie să repet asta, dar cuvântul,, banal,, este o insultă.
PStongueun pariu că n-ai înțeles nici două cuvinte din melodia care ți-am dat-o, așa că, pentru informarea ta caută versurile!

9 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Sunt mulți, printre care Alin Dincă, Cristi Minculescu, Nicolae Covaci, Nicu Alifantis, Tudor Chirilă, etc.
și vor fi mereu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca Andra. Adica nu are cine stie ce melodii extraordinare, dar a reusit sa se afirme fara sa se dezbrace in videoclipuri sau in reviste, sa isi pastreze imaginea curata si mai ales, are o voce superba si netrecuta prin jdemii de studiouri. Pentru mine asta inseamna foarte mult :]