| Iubesc Limonada a întrebat:

Care este dupa parerea voastra cea mai civilizata tara din Europa?

Răspuns Câştigător
| sasha a răspuns:

Germania cu siguranta din toate tarile in care am fost cea mai ordonata si civilizata tara este Germania si mai sunt cateva dar nu o depaseste.winking

52 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Germania e cu siguranta tara din lume.

| ionnik a răspuns:

Austria :X

| lora3u a răspuns:

Sunt multe tari din Europa care sunt civilizate, cum ar fi : Germania, Polonia, Franta, Marea Britanie, Austria, Norvegia etc. Toate tarile europene is mult mai civilizare decat Romania. Romania practic, nu cunoaste termenul de civilizatiewinking

| VoiceWithin a răspuns:

Franta si Germania sunt foarte frumoase happysi cred ca si cele mai vizitate

| asdD a răspuns:

Franta! sigurr

| ramona0506 a răspuns:

Franta si germania...credhappy

| wall a răspuns:

Elvetia cu siguranta

| Rebe97 a răspuns:

Germania, Austria, Frantza

| LittleDrop a răspuns:

Germania :X

| PurpleHeartLove a răspuns:

Olanda sau Marea Britanie.

| ----:anonim:--- a răspuns:

Austriahappy

| TheHGlife a răspuns:

Olanda sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germania cred...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania cred straight face...sau nu? laughing probabil cea care seamăna cel mai puțin cu RO a noastră happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elvetia, cele nordice si germania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suedia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germania nu este cea mai curata cu siguranta...mai curata e Austria ca Germania in alte tari nu stiu da in astea doua stiu ca am fost si am stat

| JeTeLove a răspuns:

Bineinteles ca Romania este cea mai civilizata tara din Europa love struck

| EugeNNio a răspuns:

Elvetia si Finlanda.

| Îți dăăă ariiiipi! a răspuns:

Austria credthinking

| vladsm a răspuns:

Noua zeelanda e pe locul 1 in topul celor mai civilizate tari din lume.si pe locul 1 la cea mai pacifista uramata de tarile din N europei danemarca, finlanda...

| arminwerzi a răspuns:

Elvetia fara doar si poate