| Iubesc Limonada a întrebat:

Care este dupa parerea voastra cea mai civilizata tara din Europa?

Răspuns Câştigător
| sasha a răspuns:

Germania cu siguranta din toate tarile in care am fost cea mai ordonata si civilizata tara este Germania si mai sunt cateva dar nu o depaseste.winking

52 răspunsuri:
| asdD a răspuns:

Franta! sigurr

| Samy48 a răspuns:

Eu cred ca Norevegia si Franta, parerea mea :d

| arminwerzi a răspuns:

Elvetia fara doar si poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germania cred...

| vladsm a răspuns:

Noua zeelanda e pe locul 1 in topul celor mai civilizate tari din lume.si pe locul 1 la cea mai pacifista uramata de tarile din N europei danemarca, finlanda...

Răspuns utilizator avertizat
| VoiceWithin a răspuns:

Franta si Germania sunt foarte frumoase happysi cred ca si cele mai vizitate

| pepe a răspuns:

Norvegia.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Ce legatura are cu muzicaa?laughing
Germania & Franta

| IrxnIroxyI a răspuns:

Tarile Scandinave (Norvegia, Finlanda, Suedia ) si Germania mi se par cele mai civilizate.

| motanu a răspuns:

Eu zic ca finlandahappy

| mermadia a răspuns:

In general tarile din vest dau clasa la capitolul civilizatie! dar si cele nordice:in anglia am vazut o ordine specifica englezilor, sunt oameni la locul lor si nu am avut niciun moment in care sa nu ma fi simtit in siguranta.germania ar mai fi, danemarca, suedia, lituaniaaahee hee

| Rebe97 a răspuns:

Germania, Austria, Frantza

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Eu zic ca Germania! dupa cata ordine am vazut eu acolo

| Aly07 a răspuns:

Romania este cea mai civilizata..., macar sa ne prefacem ca este asa happy

| lora3u a răspuns:

Sunt multe tari din Europa care sunt civilizate, cum ar fi : Germania, Polonia, Franta, Marea Britanie, Austria, Norvegia etc. Toate tarile europene is mult mai civilizare decat Romania. Romania practic, nu cunoaste termenul de civilizatiewinking

| ramona0506 a răspuns:

Franta si germania...credhappy

| Aiicha a răspuns:

Eu cred ca oamenii din Franta sunt cei mai civilizati din Europa.

| manuelaaa a răspuns:

100% norvegia, finlanda, elvetia, austria si germania... dar cel mai mult elvetia austria germania

| ionnik a răspuns:

Austria :X

| wall a răspuns:

Elvetia cu siguranta

| georgiiiy a răspuns:

Toate in afara de Romania laughing

| Bacemi a răspuns:

Anglia, Austria, Elvetia, Germania, Franta, Norvegia, Suedia, Danemarca, Finlanda. Acestea sunt in opinia mea cele mai civilizate. Nu ma refer doar ca obiecte de reper ci in principiu la comportamentul locuitorilor. Tara care lasa o urma din acest punct de vedere intotdeauna este Anglia. Am observat ca oricate tari civilizate ai vedea, cand ajungi in Anglia spui ca ajungi sa vezi ceva ce nu vei mai vedea nicaieri.

NOname
| NOname a răspuns:

Franta, Austria, Germania... day dreaming

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Germania e cu siguranta tara din lume.

| ----:anonim:--- a răspuns:

Austriahappy

| KellyGreen a răspuns:

Elvetia, Auatria, Anglia, Germania

| KellyGreen a răspuns:

Elvetia, Austria, Anglia, Germania

| Anna98Anna a răspuns:

Germania.

| Tiffany89 a răspuns:

Germania, Spania.
In orice caz nu romanialaughing