| Insurgent a întrebat:

Care este mai buna chitara acustica sau clasica adica habar n-am sa cant la chitara insa nu stiu cu ce sa incep cu una clasica sau acustica pentru ca dup voi continua cu electrica big grin
? voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| FackingJungle a răspuns:

Pai eu am inceput cu una acustica dar la inceput am facut rani. la clasica nu faci. pentru inceput eu tias recomanda sa incepi cu acustica sa te obisnuiesti cu greu(medium tongue). cea mai buna chitara nu exista aia depinde de preferinte ce fel de muzica vrei sa canti

| 1Q a răspuns:

Pentru inceput incepe cu chitara clasica apoi dupa ce ai invatat sa canti poti folosi si una acustica.
Succes