| PotcaPădurii a întrebat:

Care este prima melodie rock pe care ati ascultat-o? Ce asti simtit?

Răspuns Câştigător
| DreamAutopsy a răspuns:

Korn- Forsaken
Am simțit că plutesc, da...rockul dă aripi;))
Am ascultat-o 3 zile non-stop, de atunci am realizat care e muzica adevărată, că rockul e superior tuturor celorlalte genuri de muzică...rockul e artă.
Dedicație pentru Cristian
http://www.youtube.com/watch?v=dRSsxUjulLY

18 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Rammstein-Du Hast.Asta in stare constienta, insa pana atunci mai ascultasem ce prindeam, dar nu aveam suficient creier cat sa-mi dau seama ce muzica geniala ascultam.Prima stare pe care am simtit-o cand a inceput melodia a fost de uimire,si in acelasi timp, de placere pentru cum suna melodia, poate de aceea si ador industrial metal-ul. Dupa aceea am inceput sa topai prin casa si sa dau si mai tare.Nu intelegeam cuvintele, nu stiam despre ce vorbeste, dar stiu ca adoram vocea lui Till si instrumentalul.Pace!

| FucktheSystem a răspuns:

Sincer, habar n-am, a trecut mult de când aveam câteva luni, deci nu-mi amintesc...
@Cristiann, vezi să nu ta apuce cramplele, dar totuși încearcă să asculți asta, promit că nu o să te posedeze;)) :
http://www.youtube.com/watch?v=cpyHtQIwr0k

| Bogdanux a răspuns:

Sincer nu stiu, dar stiu ca a fost Queen.

| Bogdanux a răspuns:

Tu de ce nu poti da un raspuns lipsit de prostie? Incultule muzical ce esti.

| WhiteWolf7 a răspuns:

Led Zeppelin-Kashmir...superba melodia, a fost prima melodie care m-a deconectat de la rahatu asta de lume mizerabila si autodistructiva...banuiesc ca, cunosti sentimentu nu-i nevoie sa ti-l descriu eu.

| WhiteWolf7 a răspuns:

Sa ne ferim de tine? Ce frica mi-e mie.si nu trebuie sa fii neaparat satanist ca sa vorbesti cu dracu fraiere, si vezi ca niciunu din rockerii de pe acest site, nu este satanist, in al doilea rand, Ce dracu ai tut de comentat? Daca nu ai ascultat nicio melodie nu avea rost sa comentezi la intrebare, in al treilea rand, folosesc 'dracu' cand si unde vrea madularu' meu, asa ca mai lasane dracu in pace si du-te si mai pune mana pe carte in **** mea de incult, ca nici "rocker' nu stii sa scrii corect, iar "feritiva", se scrie feriti-va", dupa ce inveti notiunile astea generale sa vii sa te iei cu noi in gura.

| Necrophagist a răspuns:

Queen We will rock you parca desi nu mai stiu exact. Dupa asta a venit Metallica iar dupa Metallica ceva mizerii comerciale gen Green Day sau mai rau pentru ca ma indragostisem de o fata( nu si ea de mine) care ascultalaughing.Nu stiu ce am simtit, nu stiu daca simteam prea tare sensul muzicii de vreme ce eram un copil indoctrinat de pian

| Trinitas a răspuns:

Sincer nu mai stiu, dar prima melodie rock care mi-a placut a fost GnR - Don't Cry, cam prin clasa a 3-a, cand ma dadeam si eu pe Inna si alte "artiste". Thanks God, mai ales ca am luat-o de proba, de la o colega care si acum stie doar doua melodii Gnr.

| PotcaPădurii explică:

La dracu´! Pardon, Dumnezeule! Am uitat sa precizez ca era o intrebare exclusiva persoanelor care asculta rock! \m/

| PotcaPădurii explică:

Dar cand am zis ca nu sunt satanista. Si da stiu ca acesta este raspunsul tau, dar am postat asta pentru viitori utilizatori care nu au nici o treaba cu acest gen de muzica, nu pentru tine.

| PotcaPădurii explică:

Cand o sa inveti sa scrii corect rocker atunci mai vorbim...

| améliee a răspuns:

Mama ma punea sa ascult Queen cand aveam in jur de 1 an ca sa nu mai plang laughing. Se pune?

Răspuns utilizator avertizat
| CrimiNNaLBoy a răspuns:

Linkin Park - Forgotten
Melodia mea preferata. Primul meu tricou imprimat a fost cu trupa Linkin Park big grin

| Ovidiutz a răspuns:

AC/DC-back in black
apoi am incercat si Ozzy si am devenit cel mai mare fan si apoi tot ce a sunat bine si a exprimat ceva am inceput sa stochez pe mp4 laughing (deci da... iubesc rock-ul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pai sa-ti povestesc... nu e foarte mult!
Era o melodie incepea cu WHRAAAAAAA si sarea un prajit si dadea cu capul intr-o chestie... M-a tinut cam 5 secunde asa si mi-a venit sa vomit ...asa ca m-am dus la baie si din fericire cand m-am intors se terminase.

Au mai fost si alte dar de obicei ma apuca greata, sau crampele, cateodata si scarba si nu prea pot sa ascult pana la capat! Pur si simplu ma constip pe muzica alora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nirvana-smells like teen spirit-super tare piesa

| anda_6152 a răspuns:

Asking alexandria the final episode >A fost oribila si ma si speriat zici ca aia se prosteau nu cantau plizz funda