| DinooCanScreamRawwrr a întrebat:

Care este prima melodie rock pe care ati ascultat-o si care v-a motivat sa ascultati rock in continuare sau nu?

15 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Breaking Benjamin - The Diary of Jane

Baftă

| Alecssa a răspuns:

Tokio hotel-automatic

| AnaisC a răspuns:

Vremuri frumoase...:))
Guns N'Roses-Welcome to the jungle
O ascult si acum cu placere nu numai pentru ca este una dintre trupele mele favorite, dr si cum au spus cei de pe Vh1, poate nu chiar pe locul 1 in Top 100 Greatest Hard Rock Songs dar in top 3 este.Am o legatura speciala cu aceasta melodie si nu cred ca voio inceta sa o ascult vreodata...
Let's fight for real MUSIC!
www.WarAndRiot.blogspot.com

| mysterious a răspuns:

Evanescence-Bring me to life

| Dean1996 a răspuns:

Prima melodie rock ascultată nu a fost de la o formație gen: Bon Jovi,AC/DC,The Beatles(mă refer mai vechi).A fost de la Three Days Grace, dacă îmi amintesc bine, asta:
http://www.youtube.com/watch?v=xqds0B_meys
Formația mea favorită este Bon Jovi, dar nu îi voi uita niciodată pe cei de la Three Days Grace, plus că solistul îmi e simpatic(cel de la Three Days Grace).

Succes

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteWolf7 a răspuns:

Salut!
Metallica-Enter Sandman

Heavy Metal now, Heavy Metal later, tomorow and forever, HEAVYMETAL!

| Schonel a răspuns:

Avril Lavigne-Nobody`s home si 30 Second`s To Mars-Closer the edge

Răspuns utilizator avertizat
| Puţifer a răspuns:

Http://youtu.be/zzTZeeMCUBk
Când am auzit-o prima dată la TV, am început să apreciez mai mult rock-ul.
nu ştiu de ce, dar iubesc această melodie, şi multe altele pe lângă ele.cum ar mai fii şi :
http://youtu.be/3YxaaGgTQYM

Răspuns utilizator avertizat
| cineva_9298 a răspuns:

Brokencyde-freaxxx

| NickiMinaj a răspuns:

Cred ca nirvana - smells like teen spirit

| Stefaan a răspuns:

Cheloo - Pericol ft Fritz si e singura pe care o voi asculta in rest numai hip hop si raptongue