| Duucu a întrebat:

Care scale pentru chitară se aseamănă cel mai bine cu muzica braziliană/sud americană?

3 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Daca te referi la muzica flamenco,gama C major/A minor imi suna cel mai bine,insa eu iti recomand sa te axezi pe ritm, ala face muzica flamenco sa sune a flamenco, poti sa faci riff-urile si in game orientale, daca ritmul este latino, totul o sa fie in regula.

| Thunderstruck a răspuns:

RockNbeer are dreptate, dar nu incerca sa canti latino acum, poate doar chestiile care chiar sunt de baza, e printre cele mai grele stiluri, nici eu nu cred ca as putea sa cant mare lucru. Poate la mana stanga as putea, dar la dreapta e urat rau. Sfatul meu e sa mai ramai la metal putinlaughing.