| wolder a întrebat:

Care sunt trupele de rock vechi care merita ascultate?

Răspuns Câştigător
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

AC/DC = Alternating Current / Direct Current.

9 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Văd că s-au zis majoritaea deja dar aș mai adăuga Sex Pistols, The Ramones, The Misfits, Slayer, The Exploited
Guns N roses, Motorhead, Judas Priest, Scorpions și Queen.

| Bogdanux a răspuns:

Pink Floyd, AC/DC, Kiss, Deep Purple, The Eagles, The Who, Rolling Stones, Led Zeppelin, King Crimson, Black Sabbath, Dio, Queen, Status Quo, Yes, Aerosmith, Uriah Heep.

Trupe romanesti: Celelalte Cuvinte, Iris, Krypton, Semnal M, Phoenix, Cargo, Metrock.

Majoritatea exemplelor de mai sus sunt din sfera rockului, nu a metalului.In plus, cred ca am enumerat vreo 15-20% din multe alte trupe cunoscute.

| Bogdanux a răspuns:

Pe guma mea, am uitat sa zic si de Def Leppard, Europe si Whitesnake big grin

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Ohoooo, sper ca nu te superi daca lista mea va fi cam...lungabig grin Nu sunt ordonate nici dupa nume nici dupa cat de mult imi plac...

Ginger
Foreigner
Filter
Eric Clapton
Eagles of Death Metal
Deep Purple
Cheap Trick
The Animals
Brian TicHi
Bob Dylan
Bon Jovy
Blue Oyster Cult
Nirvana
Blondie
Blind Faith
Alice in Chains
Black Sabbath
Billy Squier
Bad Company
Lou Reed
AC/DC
Aerosmith
Muse
Ozzy Osbourne
Scorpions
ZZ Top
Nazareth
Styx
The Doors
The Rolling Stones

| MissDelevingne a răspuns:

Hai ma ca AC/DC nu merita ascultate daca vrei sa sculti rock de oameni normali...zic eu.
Si de ce? pentru ca AC/DC inseamna Anti Christ/Death for Christ adica Anti Hristos/Moarte pentru Hristos...sa fim seriosi bosorogii aia din astea au in cap

Eu ascult Bon Jovi pentru ca este una dintre trupele care n-o venereaza pe sat*na

Si de la noi din tara Iris e trupa ascultata.

| FucktheSystem a răspuns (pentru MissDelevingne):

Draga mea ești o distrusă incultă.
Te invit să te uiți de exemplu pe un adaptor de brichetă auto să vezi ce scrie...surpriză scrie AC/DC.
http://en.wikipedia.org/wiki/AC_adapter
Deci informează-te înainte să vorbești ca proasta să te aflii în treabă.
Apropo poate și pe încărcătorul tău de la telefon scrie AC/DC eu zic să-l arunci naibii pe geam că intră satana în telefon și după în tien când vorbești.

| Bogdanux a răspuns (pentru MissDelevingne):

"Lopeazo", s-a inventat Wikipedia. Fecala calda.

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru MissDelevingne):

Ohoooo, ma mir, ca cere cineva asa ceva, dar te ajut cu placere:

led Zeppelin, pink FLoyd, Deep Purple, Uriah heep, Dio, Black Sabbath,Queen, Whitesnake, The Who, The Doors, The Beatles,bon Jovi, The Jimmy Hendrix Experience(nu mai stiu sigur cum se numea trupa lui Hendrix, dar cauta si tu, in orice caz, ceva de genul),Eric Clapton, Bon Jovi, Nirvana,Scorpions, Aerosmith, Def leppard offf,. atat de multe.

| Walve a răspuns (pentru MissDelevingne):

Ma doare capul cand vad ce prostii zici. SATANA! ce e asa greu sa scrii cuvantul intreg? e ca si cum ai scrie Dumnezeu. Ambele niste fictiuni.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru MissDelevingne):

AC/DC = Alternating Current / Direct Current.