| ShadowGuitar a întrebat:

Ce alegeti:chitara sau vioara?happyDe ce?
Stiti sa cantati la vreun instrument muzical; daca da, la ce?

Răspuns Câştigător
| AlexJB a răspuns:

Salut. Eu as alege chitara de oarece cred ca se poate folosi la mai multe genuri de muzica, este mai cool si nu canta multi la vioara. Eu asa cred.

4 răspunsuri:
| Murthag a răspuns:

Salutare ShadowGuitar! In primul rand, vioara este un instrument greu. De exemplu, si o spun mai..."usor", la o scoala particulara, iti ia 6 ani sa inveti sa canti la vioara. In primii 2 ani, chiar daca inveti sa canti, nu vei canta, vei "scartai". La chitara este mult mai simplu si spun asta din proprie experienta, am incercat sa invat la vioara pe la 12 ani dar nu mi-a placut prea mult pentru ca nu ma descurcam. Insa la 13 ani m-am apucat de chitara si a fost ca o binecuvantare ca in sfarsit am gasit un instrument la care sunt foarte bun! (Am cantat la vioara, pian, saxofon etc.) Deci, aleg chitara big grin

| Bloxx a răspuns:

Eu cant la chitara si in privinta celor doua as alege tot chitara deoarece este usor de invatat sa canti la ea si nu prea cred ca vioara se poate invata usor acasa. Deci alegerea mea e chitarawinking

| totGumã a răspuns:

Chitara.E mai simplu
Da, la chitara!