| ladygeorgyana a întrebat:

Ce genuri de muizca preferati si dupa ce criterii le alegeti?

12 răspunsuri:
| DoOdO a răspuns:

Pop...si de obicei nu aleg muzica dupa un criteriu. daca imi place cum suna o ask si daca nu imi place nu o ask

| User a răspuns:

Aia bum-bum \:d/

| deejayra a răspuns:

Genul de muzica preferat este trance, dar mai sunt si altele.Pentru mine muzica nu inseamna doar sa pornesc radio-ul si sa ascult o melodie 2 luni de zile cat tine, dupa care ma plictisesc de ea si trec la alta. Daca te vei uita in telefonul meu peste 10 ani voi avea aceleasi melodii, poate ca voi mai adauga altele.Imi place muzica care rezista in timp, nu toate rahaturile comerciale scoase de Lady Gaga, Puya etc.
The DJ's playing for the love of music.

| costymaximus a răspuns:

Toate genurile, iar criteriul meu este popularitatea, asta neinsemnind ca nu pot avea si unele preferinte propri.

| Casiana a răspuns:

Suna bine, mi se mai potrivesc si versurile, se potriveste cu starea mea de spirit, atunci este ok, o ascult... Orice gen in afara de manelewinking

| TDGMeebu a răspuns:

Pai:

Rock - au un ritm suuper tare, parca in versurile lor vorbesc despre problemele mele

Ex: Linkin Park

Brokencyde

Three days grace

Tokio Hotel

Disturbed

Hip-Hop, Rap - imi plac pentru ca pot dansa pe ele si sunt misto laughing

Ex:

Lil Wayne

Guess Who

Ice Cube

Grasu XXL

DJ UNK

Soulja Boy

Ciara

Lil Jon etc. happy

Si alte tipuri de muzica:

Justin Bieber

Britney Spears

Christina Aguilera

si muulti altii laughing

fara:

Manele

Jazz

Populare

Frantuzesti:-&

dar tuh? happy

April
| April a răspuns:

Orice gen de muzica buna; si nu aleg eu, ci inima mea alege. Iar eu am deplina incredere in alegerile sale!

| milliondollarslover a răspuns:

Ascult rap. Imi plac mai ales melodiile mai vechi, pentru ca nu-s asa comerciale. Artisti preferati: Parazitii, Anonim, Cedry2k, KKS, CTC, Spike si altii.

| Seline a răspuns:

Dupa criteriul sa-nu-mi-zgaltaie-creierii.
De curand am inceput sa ascult jazz.

| BlackHeart a răspuns:

Eu ascult numai rock, sincer nu stiu de ce imi place acest gen de muzica, stiu doar ca atunci cand aud aceste melodii parca imi trimit un mesaj.Mereu m`am gandit ca muzica nu este doar ceva ce auzim, este ceva ce simtim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place muzica pop, slow si manele(Denisa)

| nexa a răspuns:

Buna!
Ascult foarte mult hip-hop, pop, rock, punk si cateodata clasica!
Ce ascult cel mai des: Guess Who, Parazitii, Nimeni Altu`, Evidence, Keri, Veritasaga, Outlandish, Suie Paparude, Keane, The fray, Kelly Clarkson, Switchfoot, Michael Buble`si nu in ultimul rand, Superchick.

Dar tu?happy

cya