| AnaBejenaru a întrebat:

Ce imi puteti spune despre BILL si TOM KAULITZ de la tokio hotel?

fundita cele mai bune rasp.

Răspuns Câştigător
| Beatrice a răspuns:

Bill.
Bill Kaulitz, (n. 1 septembrie 1989, în Leipzig, Germania) este solistul formației rock Tokio Hotel din Germania.

Date despre Bill Kaulitz: -are inaltimea de 1, 88 m; -are greutatea de 52 kg; -este in zodia fecioarei; -are parul de culoare maro deschis(momentan vopsit in negru); -are culoarea ochilor caprui deschis.

Până acum, împreună cu formația, a realizat 6 albume:

* Devilish (acest album a fost scos atunci când se numeau Devilish)
* Schrei (Țipă!)
* Schrei: So laut du kannst! (Țipă! Cât de tare poti!)
* Zimmer 483 (Camera 483)
* Scream (Țipă)
* Humanoid

Bill a dat voce personajului Arthur (personaj principal) din „Arthur și Minimoys", un film de desene animate, care rulează la cinematografele germane încă din ianuarie.

Bill a copilărit în Loitsche, Magdeburg, împreună cu fratele său Tom. Alături de acesta a descoperit tainele muzicii rock. Cei doi au fost influențați de tatăl vitreg, Gordon Trumper, chitarist într-o formație rock germană. Bill cântă și compune de la vârsta de 7 ani și s-a făcut tot timpul remarcat prin look'ul său mai ciudat. După ce a participat la o petrecere de halloween unde a fost deghizat în vampir, a descoperit că dermatograful și stilul dark îl prind bine.

Printre trupele sale preferate se numără: Green Day, Coldplay, Keane sau Nena. Nu are un idol cu toate că există unele formații care l-au influențat de-a lungul carierei. Afirmă că nu îi place deloc stilul fratelui său și se bucură de faptul că sunt foarte diferiți. Spre deosebire de Tom, Bill este sensibil și crede în dragostea adevărată. Pentru el, fata ideală trebuie să aibă chip drăguț, mâini frumoase (să nu-și roadă unghiile), formele corpului bine definite, să fie sinceră (e foarte gelos) și misterioasă. Nu și-a găsit marea iubire, dar încă o caută. Nu vrea să discute despre relațiile sexuale, iar despre primul sărut spune că s-a petrecut la 9 ani, când el și cu Tom s-au sărutat cu aceeași fată, dar i s-a părut oribil. De la începuturile formației și până acum Bill și-a schimbat de câteva ori look-ul, păr scurt și țepos, cu un breton în stil manga, păr lung cu șuvițe albe și dreaduri, frizura pe care o are și în prezent.

Îi plac inelele, brățările, lanțurile ciudate accesoriile, cât mai multe în general. Este pasionat de tatuaje și pierceing-uri. Are 4 tatuaje (unul pe ceafă-logoul trupei, unul pe abdomen-3 stele, unul pe mână-Freiheit89=Libertate89 și unul pe partea stângă a corpului-Wir hören nie auf zu schreien, Wir kehren zum Ursprung zurück=Nu ne vom opri niciodată din țipat, Ne întoarcem la origini) și 4 pierceing-uri. Recunoaște că nu se pricepe la administrarea banilor deoarece e foarte cheltuitor, mai ales când vine vorba de haine. Garderoba lui Bill este plină de tot felul de articole vestimentare pe care ori și le cumpără, ori le creează singur. Îi place moda, și afirmă că, dacă nu ar avea o carieră în muzică cu siguranță s-ar îndrepta spre modă, unde l-ar prinde foarte bine rolul de designer vestimentar.
Tom.

Tom Kaulitz este fratele geaman al lui Bill Kaulitz, chitaristul trupei Tokio Hotel. S-a nascut pe data de 1 septembrie 1989 în Leipzig, Germania. După divorțul părinților, când gemenii aveau 7 ani, s-a mutat împreună cu mama și cu fratele său într-un sat apropiat de Magdeburg, Loitsche. Mama lui s-a recăsătorit cu un chitarist, a unei trupe germane rock, Gordon Trumper, astfel a cunoscând Tom pasiunea pentru chitară. În curând invață să cânte foarte bine așa că pune bazele unei noi trupe împreuna cu Bill, alaturi de Gustav si Georg, numita Devilish. Încă fără succes, concertau în mici cluburi din Magdeburg, până când, Bill a participat la un concurs "Star Search", pe care l-a castigat, remarcandu-se astfel în fața unui important producator, Petter Hoffman, care le-a facut rost de un contract cu casa de discuri Universal Music, astfel născandu-se Tokio Hotel. Tom, deși chitarist într-o trupă rock, este un fan al muzicii hip-hop, având un stil total diferit față de ceilalti colegi ai săi. Adoră să poarte sepci, tricouri largi și pantaloni baggy, normal, bandanele fiind nelipsite și sneakersi.

Stilul său este unul urban, diferit de cel al frateui sau. Combină elemente rock, raggae (pierce-ing-uri si dread-uri) și hip-hop (haine largi, sneakersi și sepci XXL). Și în materie de preferinte muzicale cei doi frați se deosebesc, cu toate că și Tom este atras de trupe precum Aerosmith sau AC/DC. Preferații lui rămân însa Sammy Deluxe și Bushido. Adoră graffiti-ul, fotbalul, artele marțiale și baschetul, dar pasiunea sa numărul unu rămâne chitara, de care este nedespărțit și la care repetă zilnic.

14 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Www.google.ro :-?
Wikipedia :-?

De ce simti nevoia sa umpli TPU degeaba?

| AnaBejenaru explică:

Woodenpints HELLO ba nu, este super tare in special bill kaulitz care este superb:p:p

| AnaBejenaru explică:

Bai nu numai ca e superb, e talentat, fermecator, cu stil si sensibil. e super sweet ...deci woodenpints nu ai dreptate deloc. vrei sa ne certam?

| AnaBejenaru explică:

Ai dreptate.sa trezit si el, tocmai a coborat de pe luna, si e ametit saracutzul. sau e invidios! ha, l-am prins

| AnaBejenaru explică:

Invidiosuleeeeeeeeeeeeee! TACI!

| AnaBejenaru explică:

Lasal ca nu merita! nu mai spune nimic saracul. l-am intimidat noi

| AnaBejenaru explică:

Glossy_angel96 ...nu am unul special dar sunt fan TH

| AnaBejenaru explică:

Dar toti fanii TH sunt pe el. si am cam 250 de fani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woodenpints, dragalaughing Bill nu e gay, dar evident esti la fel de prost ca si ceilalti si te iei dupa aparente, Tokio Hotel este o trupa pop-rock de aceea se machiaza Bill si are un look mai ciudat.Machiaj + Freza= Gay (doar un prost ar judeca asa). Nu ai ce face? decat sa comentezi? Nu o sa ai tu atatea fete sa te iubesca cate are Bill in 7 vietilaughing laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa Ioana nu merita efortullaughing laughing sincer. Dar nu stiu de ce intra sa comenteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo de unde stii ca suntem taranci? mai degraba tu ...nu poti face diferenta dintre un gay si un baiat cu look mai ciudat...asa ca mars odatalaughing laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca esti fan TH Ioanahee hee imi dai si mie id tau( daca ai unu special pentru fani)winking oricum esti de treaba:*

| DanielOvO a răspuns:

E cel mai tare tip din germania e misto e solistul trupei are multi fani e tare