| UnNumeCiudat a întrebat:

Ce inseamna Haarp Cord?

Răspuns Câştigător
| Laura2502 a răspuns:

Haarp Cord este o formatie rap formata initial din Cedry2k, Dragonu’ AK47, Pacha Man & Sisu. Ulterior stiu ca a fost Cabron in locul lui Pacha sau asa ceva. Citisem un articol mai demult in care scria ca "Haarp" inseamna "arma", cautand acum pe Google am gasit o coperta de carte pe care scrie "Haarp. Arma suprema a conspiratiei" deci sigur are legatura, "cord" insemnand "inima".

14 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

HAARP-ul e un program destul de dubios de controlare a vremii,despre care nu se stiu prea multe,banuit ca poate controla si activitatea seismica, dar nimic nu e confirmat si realul scop al HAARP nu e foarte bine definit.Iar dupa cum stii, in romana arhaica, se folosea termenul "cord" pentru "inima". Inca se mai foloseste, rareori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Plus duma fonetică: Haarp cord - Hardcore.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,apare si in "Titani" analogia asta fonetica.

| DraPraaHaarp a răspuns:

Haarp cord este o trupa de rap romanesc formata din mai multi mc: cedry2k, Dragonu’ AK47 (Specii), Pacha Man and Sisu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DraPraaHaarp):

Ce vremuri... cu Cedrea si Pacha...

Alte răspunsuri
| Cheezburger_Skidd_1996 a răspuns:

Haarp Cord e o trupa rap romaneasca.

Alte răspunsuri
| Toma_Angelo_1997 a răspuns:

High Frequency Active Auroral Research Program