| fdgjhldfjgds a întrebat:

Ce inseamna "slap" in muzica. Va rog raspunsuri explicite.

3 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Uite aici doua melodii si fii atent la ritm:
Rich The Kid - Plug Walk: https://www.youtube.com/watch?v=ToY6sjSV8h8
Lil Pump - Gucci Gang: https://www.youtube.com/watch?v=4LfJnj66HVQ
"Slap" music e definit ca un ritm care te "prosteste", ales in mare parte de negrii. Cam asa, cum e ritmul manelelor noastre. Chiar daca manelele noastre s-au nascut din ritmuri orientale, are un anumit "nu-stiu-ce", un ritm mai rapid si "prostesc" prin care poti defini o manea chiar daca nu ai fii vorbitor de Limba Romana.
Asta e "slap" music. Un ritm mai rapid si tampit a ceea ce se vrea a fi muzica :)

| fdgjhldfjgds explică (pentru Lostlyric):

E o tampenie, si trap-ul tot...pacat de rap

| Stavi_Alex_1987 a răspuns (pentru Lostlyric):

N'am auzit de slap in trap. Piesele de mai sus sunt numite pe net "mumble rap", pentru ca sunt "rapperi" cu dictie proasta, nici sa vorbeasca calumea nu pot. Unii zic ca din cauza drogurilor, altii pentru ca asa vor ei sa fie. Era si un documentar despre asta pe net.
Deci, nu stiu de "slap", dar piesele postate de tine sunt mumble rap.

When "Rappers" mumble incoherent absolute garbage for an entire album/track, destroying Rap as a genre and disgracing black people as a whole