| Tequilla_3721 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cand o sa ajunga sa scrie "RANK 1" inseamna ca sunt pe locul I dintre toti membrii de pe TPU? sau...ca nu prea am inteles asta cu RANK.cu punctele...cand devin expert. etc. daca ma puteti ajuta.multumesc.Funda si voturi! plzz raspunsuri explicite :d :*

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Cu cât ai mai multe puncte cu atât ai un rank mai mic. Dacă acumulezi multe puncte creşti în rank de exemplu acum ai rankul 3583 dacă răspunzi la mai multe întrebări poţi să ajungi la 1000 de exemplu rapid. Dacă ai rank 1 înseamnă că ai cele mai multe puncte acumulate. Punctele astea nu contează sunt doar un fel de evidenţă, nimeni nu pune accent pe ele. Ca să devii expert TPU contează calitatea răspunsurilor tale, degeaba ai 8000 de răspunsuri dacă sunt date doar aşa pentru a fi. Vei deveni expert doar dacă echipa TPU decide asta. Nu are sens să alergi pentru fundiţe sau puncte. Ideea că ajuţi nişte persoane ar trebui să te mulţumească! Baftă!

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai chestia cu rank inseamna cate puncte ai obtinut si cand ajungi la rang 1 inseamna ca ai obtinut toate punctele
si expert TPU devi prin mai multe eforturi
funda?:X

| dicualex a răspuns:

Da, cel putin asa cred si eu, Rank-ul / Top, cand o sa ajungi rank 1, o sa fi pe locul intai pe TPU si cel putin probabil o sa fi Expert TPU thinking, succes cu Rank-ul :*:*