| Dief a întrebat:

Ce inseamna termenul muzical "poloneze"?
Fac un proiect despre Chopin si sunt curioasa ce inseamna.
Nu sunt experta in muzica, asa ca vreau o explicatie mai pe intelesul tuturor.
Mai e nevoie sa zic ca dau funa?

1 răspuns:
| instinct a răspuns:

Ce spui tu aici nu prea are noima eu sunt la scoala de Muzica si arte Sigis Mundtotuda DEVA si de aproape 9 ani de cand sunt in scaola aceast anul m-am intalnit cu acest termen... am studiat istoria muzicii. vioara. pianul... iar acum studeiz clarinetul si saxofonul sa stii,, poloneze,, poate Chopin si-a inspirat muzica din Polonia sau are noanta poloneza ce sa spun Moderato, allegreto piano pianissimo ceva cuvinte legate de noantele muzicii scuze doar cu atat pot sa te ajut!