| Xeenax a întrebat:

Ce muzica va place mai mult in general? Muzica va influenteaza intr-un anumit fel? Intreb asta pentru ca pe mine da si as vrea sa stiu cate persoane sunt influentate de muzica pe care o asculta (daca e ceva schimbat la atitudine, haine etc). Sincer

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Ascult rock.

| Duucu a răspuns:

Ascult metal,rock,country,blues,jazz, celtică, rap, reggae, iar cel mai mult m-a influențat rock-ul.Recunosc,și country-ul laughing
De haine... încă mă îmbrac în pantaloni 1/3 roz cu buline roșii.

| MLorand78 a răspuns:

Rock, hard metal, rapcore, nu metal. Trupa mea favorita Linkin Park.

| SisMusic a răspuns:

Muzica influenteaza direct dezvoltarea psihica (uneori si vizica prin consumul unor anumite substante sau alte actiuni)prin mesajul care il exercita prin rime imagini si mesajul de dupa acele negative si inversiuni!
In muzica dupa parerea mea tot ce ar trebui sa conteze ar trebui sa fie mesajul din spatele versurilor acest lucru trebuie sa fie dezvoltat in toate genurile de muzica existente la ora actuala!
Genul meu de muzica preferat este:Rap, Hip Hop, Reggae si Rock-ul Japonez!
Bafta in continuare!winking

| marykaterineganea a răspuns:

Pe mine ma influenteaza destul de mult.De exemplu acum ascult Evanescence si deja a inceput sa-mi placa sa ma imbrac mai mult in negru si alte chestii specifice rockerilor.

| Wøodenpints a răspuns (pentru marykaterineganea):

Nu poți numi Evanescence rock. Abia dacă apare chitara în câteva melodii, cele mai multe sunt lăbăreli lente sau doar pian+voce.

| adriana13adri a răspuns:

Eu ascult pop, rock, reggae, cateodata rap si hip-hop iar acum ascult k-pop.Cred ca cel mai mult ma influenteaza pop-ul dar nu ma imbrac ca Michael Jackson sau Lady Gaga.Imi influenteaza caracterul pentru ca atunci cand ascult o melodie ritmata, vesela si eu ma simt bine.