| pacatosu a întrebat:

Salut lume. Sunt un tip caruia ii place viata simpla, se multumeste cu putin, dar nu se complace la orice, se bazeaza pe puterea universului, are nevoie de timp pentru a lua o decizie, adora natura, calmul in general, dar e pe sistem la cate o petrecere. Nu se aranjeaza tot timpul si nu pune mare pret pe haine, dar pentru cineva drag mai lasa de la el.
la mancare nu e foarte pretentios, dar aceasta trebuie sa fie de calitate. Are niste fixuri sa zicem astea cu protejarea planetei, gen economie la lumina, apa, reciclare si refolosire. Cate o data adora sa se prosteasca, sa se joace, unii ar zice ca e imatur. Ii place stabilitatea, dar uneori simte ca e ingradit si vrea sa iasa, sa calatoreasca, sa schimbe ceva. Acum nu lucreaza, de vreo 6 luni de cand s-a spanzurat tata. Dar sunt bine, am preferat sa stau cu mama un timp. Oricum ceva s-a schimbat la mine, nu pot sa zic ca sunt la fel ca inainte. Dar iau viata asa cum e ea.
Am scris asa trecand de la o persoana la alta pentru ca e interesant.
Nu e un anumit tip de intrebare si nu caut un anumit tip de raspuns. Este ca si o tema deschisa in care fiecare raspunde ce vrea, pentru a-mi face o perspectiva.
Cu persoanele deschise, as vrea sa aprofundam.
S-ar putea sa fie ignorat continutul sau ar putea lua un curs frumos!
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu exista "puterea universului". Universul e doar un amalgam de stele si planete. Atat.

| oglindasultanului a răspuns:

A inceput sa citesc si nu las neterminat. oare chiar s-a intamplat asa ceva...