| mODIN a întrebat:

Ce naiba e cu controversa asta legata de Eurovision? Si ce daca a castigat un transexual? Ei nu au drepturi? Conteaza melodia sau cine o canta?

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Si eu ma contraziceam cu maicamea,o injura pe conchita si eu ii zic,calmeaza-te femeie,ca si ei au drepturi!
Am aceeasi parere,nu are nici o importanta daca e un transexual, un gay, un bisexual, un heterosexual, importanta e vocea la concursul ala si la toate concursurile de muzica.
Sunt de parere ca Austria a meritat sa castige. Tipul care a reprezentat tara a avut o voce buna.Doar nu castiga Romania cu rahatul ala de miracle, nu?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ignoranţa şi răutatea unora sunt de vină. Nu ştiu să aprecieze un talent, împiedicaţi de propriile prejudecăţi.

Şi nu e transexual, e o drag queen, un drag artist, dar care susţine inclusiv drepturile transexualilor.

http://www.tpu.ro/......e-credeti/

| sublime89 a răspuns:

Controversa exista doar la noi, si-n alte tari ramase in urma.

| Melcul a răspuns:

Dar tie ti-a placut melodia care a cistigat?

| mODIN explică (pentru Melcul):

Eu ascult Heavy Metal! Melodia aia nu e genul meu dar pot sa spun ca tipa/tipul are voce buna.

| Melcul a răspuns (pentru mODIN):

Chiar acum am mai ascultat-o odata si nu zic ca nu are voce dar nu era o melodie sa cistige. Oricum Eurovisionul este o chestie politica.Fiecare cu gusturile sale.Eu nu am zis cum arata am vorbit doar de muzica.Sint atitea comentari acolo sub melodie de te ia durerea de cap.Multa lume rautacioasa care se ia de aspect.

| Byucc a răspuns:

Deci prin faptul ca Conchita a castigat s-a demonstrat ca Europa evolueaza, ceea ce e bine. Intr-adevar, exista si tampiti care isi bat joc. Melodia imi place si mie, si eu ascult tot metal.

| HiddenWorld a răspuns:

Conchita este de fapt un tip.Un tip extrem de talentat, care vrea să transmită un mesaj foarte important, care din păcate nu îl ințeleg majoritatea.Nu şi-a creat imaginea ca să şocheze sau să câştige Eurovision-ul.A creat personajul "Conchita" pentru a convinge oamenii că nu contează felul cum arăți,culoarea pielii sau hainele,ci persoana,talentul şi că poți avea succes fiind tu însuți. Dacă românii sunt plini de prejudecăți,ură şi exagerat de conservatori, nu e vina nimănui, decât a lor."Rise like a phoenix" e o melodie superbă, originală şi spectaculoasă, căreia i se potriveşte perfect.Melodia României a sunat ieftin şi neoriginal.Sinceră să fiu, m-am bucurat foarte mult că a câştigat Austria, deoarece avea cea mai bună melodie, talent şi o cauză nobilă happy.