| Dean1996 a întrebat:

Ce părere aveți despre acest videoclip?
http://www.youtube.com/watch?v=B-CpQ_fJeK4

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Foarte emotionant. este clar ca multi se preocupa de soarta japonezilor, si cu atat mai bine ca se face si prin muzica. muzica este un fel foarte bun de a exprima orice sentiment si astfel putem face oamenii sa inteleaga mai multe decat prin discursuri lungi si plictisitoare. japonia a fost si cred ca va fi o tara pe care eu personal as dori s-o vizitez. japonezii sunt oameni in adevaratul sens al cuvantului, si nu numai ca au reusit sa isi ridice tara la a treia treapta de economie a lumii chiar si in situatia teritoriala in care traiesc, chiar si cu cutremure au reusit sa ne demonstreze ca prin uniune si dorinta de a realiza ceva orice este posibil, dar au si aratat ca sunt un popor civilizat, cu cultura puternica si care se bazeaza in primul rand pe vechile obiceiuri si traditii. intotdeauna si-au riscat viata pentru binele patriei, s-au pus pe ei insisi in pericol doar pentru a apara pe altii de langa ei.
chiar cred ca daca noua [ doamne fereste ] ni s-ar fi intamplat asa ceva, nu numai ca nu reuseam sa reconstruim un zid in cateva saptamani dar nici nu puteam sa ne punem foarte repede pe picioare. noi ca romani suntem patrioti si avem compasiune si intelegere numai cand ni se intampla vreo calamitate, spre deosebire de japonezi, si nu numai, care sunt uniti si reprezinta o societate, o comunitate mai mereu.
ce sa mai spun despre trupa care canta acest cantec. ador my chemical romance si cred ca inca o data au reusit sa arate ca sunt talentati si au luptat pentru o cauza nobila.
numai binewinking happy

1 răspuns:
| Maya_8462 a răspuns:

Foarte tarelove struck