| NoGames a întrebat:

Ce parere aveti de melodiile celor de la Tokio hotel? Nu vreau sa aud doar "super" sau "tari" doar ca sa primiti funita, ok? Si daca totusi va plac care este melodia voastra preferata?

21 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

E o prostie de trupă. Niște coca-emolăi infecți care se cred rockeri. Și mai trist este să vezi proști care cred că dacă ascultă Tokyo Hotel înseamnă că știu ce e rock-ul adevărat.
Nu mersi, ascult rock, dar de calitate, nu de cocalari. Alea sunt manele pe chitară electrică.
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@ Black_Cherry @Yokoooo
Văd că sunteți deranjați la corason pentru că m-am luat de trupa voastră.
Credeți-mă, am încercat să ascult, nu mi-a plăcut. Mi se pare mult prea comercial, prea superficial, prea non-sence.
Vă asigur că nu sunt vreun dinăla care crede că numai rock-ul clasic e bun. Ascult cu plăcere formații de după 2000. Și da, știu și ce înseamnă pop-rock (Green Day, Muse, Maroon 5, Good Charlotte) dar nu Tokio Hotel. E o diferență mare între Green Day sau Muse și Tokio Hotel. Tokio Hotel e mai de proastă calitate, mai făcut așa în grabă, doar pentru niște bănuți, se simte de la o poștă. Dar cine sunt eu să mă bag? Nu îmi plac oamenii care nu fac diferență între genurile de rock. Pur și simplu am încercat să ascult și am jurat să nu o mai fac. Eu orice muzică non-sence o compar cu manelele, așa că nu vă simțiți jignite. Trupa mi se pare o porcărie pe lângă Green Day și Muse (Ai observat că nu compar Tokio Hotel cu Metallica și Disturbed cu Pasărea Colibri, adică ți-am dat exemple tot din pop-rock)
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@MiKi
Eu mi-am spus părerea. Că s-au trezit alții să comenteze aiurea, nu e treaba mea.
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@ღBizarreCrazyღ
Critica e un mod de exprimare a opiniei.
Puteți voi să dați stupiduri cât vreți. Citește răspunsurile mele la întrebarea asta. Eu sunt cam sătul să îi explic fiecăruia în parte un lucru. Ai vreun argument să îmi demonstrezi că am scris niște aberații? Sunt bucuros să le aud. Te-a deranjat părerea mea? Asta e. Nu sunt un îngâmfat, dar spun verde în față orice am de comentat.
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@ღBizarreCrazyღ

Ți-ai dat și tu seama în final...
Eu o încheiam de mult dacă nu o începeai tu. N-ai făcut decât să te bagi singur în seamă.
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@Jelli

Eu îi văd pe ăștia cu Emo Hotel la fel ca pe obsedatele de Just-in-tanga. Cum le comentez ălora, le comentez și ăstora. Cred că te-ai prins.

Cred că procentul tău se potrivește și la mine.
Baftă

| AxxyAlexandra a răspuns:

Eu am fost fana Th timp de 2 anihappy
Am fost pur si simplu prinsa intr-o vraja sa zic asa.pentru mine exista doar muzica lorhappy

Recunosc ca acum nu mai sunt fana Th, desi uneori cand vad postere cu ei sau mai aud cate o melodie de`a lor parca tot as mai ascultahappy

Au niste melodii care stiu sa sensibilizeze, cu versuri puternic metaforizate pe care putini le inteleg si de aceea ii si criticahappy
Vocea lui Bill e perfecta si transmite sensibilitate, au versuri minunate de`a dreptu minunate si melodii foarte bune care chiar transmit un mesajhappy
Poate ca daca unii nu i`ar mai critica atat si ar incerca sa asculte macar o melodie de`a lor si sa incerce sa inteleaga versurile ar putea sa inteleaga de ce au atatia fanihappy
Si spun asta pentru ca unii nu au capacitatea de a percepe versurile in modul in care le percep cei care sunt fanihappy

Melodia mea preferata este si va fi " Durch den Monsun"love struck

Desi nu mai sunt fana, Tokio Hotel va ramane mereu in inima mea.pentru ca datorita lor m`am maturizat, datorita lor m`am apucat de scris versuri happy

Daca esti fana sigur intelegi ce vreau sa spunhappy
Axxy.

| Black_Cherry a răspuns:

^Cum poti sa compari o formatie talentata ca TH cu manelele? Acum pe bune daca asculti rock "de calitate" te crezi mare rahat? E o diferenta intre rock-pop si rockul clasic, sa stii. Ei au muncit si au talent, de asta au ajuns pana aici.

Acum revenind la subiect, e formatia mea preferata. Nu stiu de ce, poate pentru ca a fost prima formatie ma rock care mi-a placut. Melodiile mele preferate sunt Phantomrider, World behind my wall si Reden.

| IoanaTempah a răspuns:

Eu am fost fana Th, dar acum nu mai sunt asa infocata happy. Imi place vocea lui Bill si se potrivesc ca si trupa happy. Imi plac; x!
Melodia preferata este : World Behind My Wall; x

| Cristiana1906 a răspuns:

Tokio Hotel au niste melodii care te facc pur si simplu sa te simti foarte bine! Chiar daca lumea spune ca sunt "emo" sau "satanisti"...nu e deloc adevarat. e stilul lor putin mai deosebit. Ritmul melodiilor e foarte energic, ceea ce te face sa mai asculti si sa nau asq love struck
Melodia "Dark of the sun" seamana cu un mod de viata.
Melodia "Ready set go" (preferata mea) exprima modul in care traim...si ca viata trebuie traita la maxim inndiferent unde, cum, cu cinebig grin

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

@7h30: ti-oi fi spus tu parerea, dar macar puteai s-o faci intr-o alta maniera. si eu sunt fana TH si daca spun ca imi plac si ca au talent, nu inseamna ca te oblig pe tine sa asculti ce ascult si eu. daca tie ti se pare normal sa critici gusturile altora [ pentru ca sincer mie una mi s-a parut raspunsul tau o critica mai mult decat o parere ] atunci sa faci asta in alta parte si cu cei care sunt de acord cu asta. nu spun ca nu trebuie sa-ti exprimi opinia, nu spun ca trebuie neaparat sa asculti TH, spun ca doar ca ai fi putut sa-ti spui acea parere mai frumos. crede-ma ca daca as fi spus eu ceva despre trupele pe care le asculti tu [ desi nu as faceo pentru ca asc si eu tongue ] mai mult ca sigur ca ai fi sarit mai mult sau mai putin in sus. fiecare asculta ce vrea, si daca ne deranjeaza nu ne deranjeaza faptul ca tu nu-i suporti ci felul in care prezinti lucrul asta.

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

@7h30: da critica este un mod de ati spune parerea, insa in alte circumstante. gusturile nu se discuta. dar hai mai bine s-o lasam balta, ca deja devine absurda toata conversatia asta.

| BlackVeil a răspuns:

Mie personal nu-mi place trupa asta, vocea lui Bill(cred ca asa il cheama pe vocalist) nu exista! Fara suparare, dar Tokio Hotel nu-i altceva decat o prostie comerciala...

| dragutza a răspuns:

Pai melodia ma preferat cred ca este redenlove struck este atat de plina de viata si nu stiu ma face sa ma simt atat de bine:d si mai imi place si melodia ready, set, go si screm(ambele variante in engleza si in germana) si nu-s tiu sunt multe melodii care imi plac:d

| NoGames explică:

@Yokoooo @7h30 @Black_Cherry si toti restul care au mai "ramas" pe aici, nu va mai contraziceti atat doar pentru o parere, ok!? era doar o simpla intrebare! si sincera sa fiu, nici mie nu-mi prea place TH, dar exista cateva melodii (in engleza) care mi se par ok si vroiam doar sa vad parerea altora despre trupa, dar nu sa incepeti acum sa va "luati la bataie". iar despre manelisti... (cativa s-ar putea sa ma contrazica, dar dupa cate stiu cei de genul ala nu prea frecventeaza astfel de site-uri)... pai daca 51% (deci mai mult de jumatate) sunt **** eu ii pun in aceeasi oala. si la fel cu multe altele.

| marinamary a răspuns:

Monsoon e melodia mea preferata! Si cred ca se potrivesc ca si trupa! Sunt mare fana!
Eu cred ca unt super si e trupa mea preferata!

| Miroox a răspuns:

In primul rand 7h30 cum sa compari TH cu MANELE?:O deci clar nu stii ce inseamna pop-rock si ce inseamna manele, in fine, nu pot sa aleg intre melodii sunt...nu stiu pe mine ma fac sa ma simt in largul meu.Adica cand ii ascult simt ca aia e lumea mea, nu stiu dar baietii astia sunt adorabili si foarte creativi, in fine deci cum am spus nu pot alege intre melodii

| AndreeaVasile a răspuns:

Nu imi plac deloc! sincer...

| mynameisseby a răspuns:

Eu sunt baiat si zic ca i ador imi plc muult cum canta ( nu ca's gay doamne fereste decat asa cum canta si stilu lor) tom imi plc mult cum canta la chitara bill are o voce super mel mea preferata e world behind my wall dar mai am cum ar fi ready set go sau monsoon e tare raw si darkside of the sun:X de fapt imi plc cam toate mel lor si alea de cand erau mai mici beitche si aia jung unde night unde medr jundgfrei ceva d genubig grin!

| MissRainbow a răspuns:

Hi! Eu sunt "fan" TH de vreo 2 saptamani si momentan melodia mea preferata este "Monsoon"(LOOOOOVVVVVEEEE IT:*), dar imi place si "Ready Set Go ", Scream, Don't jump...etctongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze ca intervin dar...
Va certati ca niste copii de 5 ani pe muzica preferata. Hei, ce credeti ca obtineti daca va contraziceti atat, dragilor? Ca unul din voi va spune "da băăă c dreptate ai, am fost un prost ca am ascultat asa ceva pana acum gata nu imi mai plc".
Nu cred ca o sa vedeti.

Acuma, stii eu sunt rautacioasa cam in 60% din postari big grin. Tokio Hotel = manea pe negativ de rock, in opinia mea. Ma deranjeaza in primul rand lookul (are Bill ala niste freze de cad de pe scaun din pat, iar restul trupei se diferentiaza greu de niste maimute), vocea inexistenta, tipatul fara rost, banalitatea si fanii care fac pe grozavii ca asculta rock. Nici macar nu e din ala, ci un fel de pop-punk.
Astept stupizii de la Tokio Emoteii băăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăă.
Cum ar fi viata fara stupizi aici...de-a dreptul banal, n-ai pe cine sa injuri, pe cine sa jignesti. Imi condimenteaza viata pe TPU.