| George12356456 a întrebat:

Ce părere aveți despre boxele edifier r2730db?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Foarte bune, se aud destul de tare, bass cat trebuie, medii si inalte prezente.

In banii astia 700lei (eMAG) nu gasesti mai bun din punct de vedere al calitatii.

Plus ca poti adauga si un subwoofer activ daca basul nu ti se pare suficient (crede-ma bassul este suficient).

| George12356456 explică (pentru Intruder19):

Le poți compara cu ceva sistem 5.1?

| Intruder19 a răspuns (pentru George12356456):

Sunt boxe stereo comparatia cu 5.1 nu prea isi are rostul. Pe 5.1 ai subwoofer separat care se ocupa doar de bass.

Ca, calitate audio e peste z5500 dar bassul nu este proeminent, adica il auzi ca e acolo dar nu te da pe spate.

| George12356456 explică (pentru Intruder19):

Spun asta pentru ca vreau sa trec de la un genius 5050 la aceste boxe. Merita? P.s :am cumparat un sistem Logitech z906 si l-am returnat deoarece mediile/inaltele mi se pareau foarte ascutite si imi displaceau la urechi.

| Intruder19 a răspuns (pentru George12356456):

Clar merita banii, daca folosesti opticul calitatea audio se apropie de boxele profesionale de studio.

| George12356456 explică (pentru Intruder19):

Mulțumesc frumos! Le iau pentru TV pe cablul optic și pentru telefon prin bluetooth. O zi faina sa ai!