| sabin89 a întrebat:

Ce ziceţi de calitatea interpretării? Care dintre cei doi vă impresionează mai mult?
https://www.youtube.com/watch?v=9Q77KwAzpUw

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea poți compara. Sunt convins că ambii sunt instrumentiști de elită pe segmentul lor în parte. În acest aranjament, partitura mai grea o are vioara, deci da, se poate spune că mă impresionează mai mult. Dar în altă ocazie ar fi putut chitaristul să aibă o partitură mai grea. Oricum, dincolo de spectaculos, și lucrurile ce par simple sau nu sunt bătătoare la ochi, precum a ține ritmul, sunt cruciale.
Calitatea este egală pe ce a avut fiecare de cântat, adică au cântat ce trebuia. Preferința mea va fi vioara(spre care oricum aveam o afinitate mai mare, cântând și eu, novice, la ea), deoarece dacă ar fi să pot asculta doar unul dintre cele două instrumente, deci solo, aș prefera-o.

| sabin89 explică (pentru anonim_4396):

Da, partitura mai grea o are vioara; şi implicit ar impresiona mai mult, deşi el este aproape un anonim, pe când chitaristul este faimos. Dar împreună au făcut o treabă excelentă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Mă bucur că nu i-am recunoscut pe niciunul, să nu fiu părtinitor.

| sabin89 explică (pentru anonim_4396):

Mai e ceva ce impresionează: ce mulţi iubitori ai genului ăsta de muzică sunt pe site happy Poate dacă puneam ceva de-a lui Lady Gaga...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Da. așa e.