| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Martin Garrix?

Răspuns Câştigător
| Jimtheghost a răspuns:

Cool kid. A dat lovitura cu Animals si acum toata lumea il vrea la festivaluri. Bravo lui. Pe o scara de la 1 la Skrillex ii dau Justin Bieber.

| anonim_4396 explică (pentru Jimtheghost):

Bine zis la faza cu "Justin Bieber".
Am citit undeva ca succesul lui nu a fost unul tocmai intamplator, cei de la casa de discuri Spinnin Records isi doreau sa creeze ceva gen "un Justin Bieber al muzicii electronice".
Nu am nimic cu el, e de treaba baiatu', ma enerveaza ca e intre primii 3 dj-ii ai lumii in top-ul de la DJ Mag si ca toti zic ca despre el ca e "amazing" si mai stiu eu ce. Are melodii bune, oleaca mai mediocre dar nu e chiar asa de bun, exista multi dj's mai buni ca el.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

A avut un succes foarte bun. Tipu e foarte tare, bravo lui.

| Rakanishuu a răspuns:

10/10.

| Jimtheghost a răspuns:

Topul DJ Mag nu mai este relevant pentru a arăta situația din EDM.
Majoritatea fac mișto de el. Ca să fii un artist bun nu trebuie să fii dj. laughing
(odesza de exemplu, sau deadmau5). Personal, nu prea îmi place direcția în care
a luat-o EDM-ul adică trap. E ok, dar nu e prea răsărit. E un melodic
dubstep amestecat cu techno sau whatever, nici nu știu ce e. laughing