| CostinAlamariu a întrebat:

Ce părere aveți de Martin Luther?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bun băiat, păcat că nu mai e

| Meme10Meme a răspuns:

Buna,se lupta cu nenorocitul ala de papa

| Meme10Meme a răspuns:

PacatosulBogdan, dar tu nu ai vrea sa se uneasca cele 3 mari religii abrahamice?

| chuckmanson a răspuns:

"Rațiunea e o curva, cel mai mare inamic al credințe..."
-Martin Luther
Îl ador pentru ca a spus adevărul despre credință. Trebuie sa alegi sa fii prost ca să crezi în zei.

| CostinAlamariu explică (pentru chuckmanson):

Ma indoiesc ca cineva de pe TPU e politeist, deci nimeni de aici nu crede în zei

| chuckmanson a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Vorbeam de zei la general, asta incluzând zeul abrahamic

| pacatosulBogdan a răspuns:

Un eretic. In afara Bisericii Ortodoxe sunt numai schisme si erezii!
Parintele Arsenie Papacioc spunea, intrebat fiind despre papism si secte, ca sunt anatemizate.