| Cindy . ♥ a întrebat:

Ce părere aveţi despre melodia de la Eurovizion 2010 [Paula şi Ovi - Playing with >>fire]?::

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Paula si Ovi au fost impecabili, bestiali, grandiosi! Un show fantastic, incredibil, de-a dreptu' spectaculos! applause thumbs up Bravo, Paula! Bravo, Ovi! applause Au fost fantastici, perfecti (mai frumosi, sexosi big grin, relaxati, mai stapani pe ei...decat in semifinala)! applause Locul 3 pentru Romania este egal cu locul 1 (daca ne numeam Russia sau Germania, eram castigatorii detasatiwinking )! Sau am un exemplu mai bun: daca aveam piesa Germaniei, ieseam pe ultimile locuri, nu ne-ar fi votat nici dracu' oh go on (doar vechea, buna Moldova love struck ). A fost o prestatie grandioasa si m-au facut foarte mandra! applause

Singurul lucru care imi umbreste fericirea, este faptul ca Germania a iesit pe locul 1 angry, din punctul meu de vedere nu-l merita deloc! Era mai firesc sa se claseze in cel mai bun caz pe locul 5 (si inca sunt foarte generoasawinking big grin ). Sunt aproape sigura ca victoria Germaniei a fost aranjata, stabilita de din 'nainte. Pacat... Sa le fie rusine! Dar oricum, deja le ESTE! Ati vazut ce fata avea Lena, cand la sfarsit toata sala era in stare de soc ca ea a castigat, nimeni n-o sustinea, toti aveau fete triste, thinking revoltate, pline de despret. >:p Nu sunt suparata ca suntem pe locul 3, ci din cauza faptului ca Germania s-a clasat in fata noastra pe nedrept angry (Lena are o piesa bunicica si atat! nu e de locul 1, nici de 10 nu e! not listening ), insa Turcii au fost cu adevarat buni, ca si noi, si n-am nimic cu ei, chiar ma bucur ca au iesit in TOP 3 impreuna cu noi! thumbs up
Felicitari, Paula, Ovi, Romania!winking applause Mersi pentru aceasta victorie (eu asa o simt, ca pe o victorie adevarata applause )! rose

love struck Multumiri Moldovei (MEREU a fost O DOAMNA big grin love struck applause ) pentru cele 12 PUNCTE (unicile pe care le-am primit anul acesta)! rose Scuze ca noi n-am fost la fel de loiali sad, desi voturile mele personale au fost in primul rand pentru Moldova, care a avut si ea o piesa remarcabil de frumoasa big hug (nu inteleg cum de i-au iesit doar 10 puncte din partea Romaniei it wasn't me ) si abia in al doilea - pentru Turcia si Ucraina (au fost pe gustul meu). Cel mai probabil juriu (de parca nu tot din romani e format >:p ) ne-a stricat treaba cu voturile. Cine stie ce "inteligent" a decis ca anul acesta, vezi Doamne, i-a placut mai mult de Danemarca (emitatia la ABBA cu un live din finala care lasa foarte mult de dorit >:p ). Mi-e rusine pentru situatia creata si tot ce pot sa fac acum, e sa sper ca la anul' n-o sa se mai repete. sad rolling eyes N-a fost cu intentie (cel putin nu cu a noastra). sad

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Parerea mea este ca e una dintre cele mai bune piese de la Eurovision de anul acesta.Merita un loc mai bun dar sunt multumit si de locul 3.Melodia este frumoasa si energica.

| cornel a răspuns:

Super frumoasa melodia:X merita locul intai sincer

| gabriela007 a răspuns:

Imi place mult, sunt sigura ca ei trebuiau sa fie pe locul 1, dar... daca venea Eurovizionul la noi unde il tineam? in grajd, cu lumina de la bec laughing. Paula are o voce mult mai buna decat Ovi happy, parerea mea laughing. Bravo lor happy

| iuli a răspuns:

Faptul ca a luat bronzul spune multe. Chiar a fost o piesa frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o melodie simpatica, cea mai simpatica de la Eurovision 2010hee hee.