| Dragosdoar a întrebat:

Ce parere aveti despre nu metal? Va place stilul?

9 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Korn mi se pare ca e cea mai reprezentativa trupa si cea mai buna din acest curent.Albumele dinainte de The Path of totallity sunt absolut geniale.Le-am ascultat pe toate si pot sa spun ca mi-au trezit emotii adanci.
Ar mai fi si unele albume Slipknot, mai ales primul.Restul sunt cacaturi! Nu le suport! Three days grace,bullet for my valentine,Skillet,Linkin Park,Limp Bizkit si toate aceste mizerii neascultabile au facut de ras metalul.Din cauza lor oamenii se dau mare rockeri,ca de,''Ascult Linkin Park tata,sunt rocker!''Le doresc moarte.Ei nu stiu cine e Black Sabbath sau Deep Purple sau Led Zeppelin, Queen, Pantera, etc.

Deci, nu metalul a fost foarte bun la inceputuri.Cand a aparut Korn, pentru ca ei sunt pionierii si poate inca cativa. Daca nu metalul ramanea in stadiul asta:https://www.youtube.com/watch?v=me6krWVfN8I,era perfect.Acum e altceva.Pana si ei(korn) s-au comercializat, cu Path of the totallity si The Paradigm Shift.
Dar indiferent de asta, Korn raman trupa mea preferata si cea care m-a impins sa ascult genul asta de muzica, metal.

Asta cred eu despre nu metalul din zilele noastre.Cacat neascultabil.

| Dragosdoar explică (pentru Deaad):

Da, nu metal-ul din ziua de azi nu mai e ce a fost odata totusi si korn ramane favorita mea, nici ei nu prea mai au farmec dar sunt inca melodii lansate de curand care imi plac de exemplu hater lansata acu... 3 saptamani, un fel de thoughtless dar cu un videoclip diferit.Multi metalheazi "true" se grabesc sa spuna despre stilul asta ca e de rahat si nu merita ascultat de tot dar lucrurile nu stau tocmai asa si chiar imi creaza greata astfel de oamenii. Tie iti place cate ceva din noul lor ''metaerial''?

| Deaad a răspuns (pentru Dragosdoar):

Imi plac cateva melodii din The PAradigm Shift, in nici un caz Never never.Si imi mai place Illuminati.

| Deaad a răspuns (pentru Dragosdoar):

Dar lasa noile lor melodii.Ce iti place din alea vechi? Care e albumul preferat? La mine ramane mereu albumul Korn pe primul loc apoi Follow the Leader sau Issuses

| Dragosdoar explică (pentru Deaad):

Untouchables,issusues si folow the leader.imi plac mai toate melodiile lor vechi dar preferate sunt thoughtless,here to stay,world up, clown, freak on a leash, beg for me, dead bodies every where si mai sunt unele...

| Deaad a răspuns (pentru Dragosdoar):

Mie imi place foarte mult Hushabye,Dirty,Got the life,Trash,Its On,Hating,Seen at all, Never around, toate de pe Korn, Kill you, Mr Rogers etc. etc.Sunt multe care imi plac.Black metal asculti? Daca da, ce trupe?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de ok.
Deci probabil îmi place.

| svartirhimnar a răspuns:

E ok, îmi plac vreo 2-3 trupe.