| FackingJungle a întrebat:

Ce parere aveti despre oameni. care nu pot face deosebirea dintre "rock-man" si "emo-man"? si spuneti-mi parerea voastra daca este tot una sa fi si rock-er sau emo. cea mai buna parere! funda!

Răspuns Câştigător
| ydaa a răspuns:

Oameni care nu fac deosebirea intre rock si emo style sunt inapoiati de tot frate rock e unaa emo e alta e total diferit
cu rockeri poti sa discuti sunt deschisi pusi pe distractie stil oldschool si sunt foarte tari la party-uri si rockeri traiesc la maxim
si `ei` aia care isi taie venele care sunt tristi nu le pasa de scoala nu le pasa de nimic sunt blegii si nau nici o vlaga in ei
ei traiesc dupa principiu traiesc ca sa nu mor nu sa ma bucur de viata ci sa fiu scarbit de tot cei in jur sunt ratati emoiisti parerea meaa traiti-va viata nene distrativa! traiti fiecare clipaa cum ar fi ultimaa pentru toti oameni care se cred emo si orkum uni bayetzi sau fete se cred emo doar prin simplul fapt ca se imbraka asa si rup manelele si hause-urile acasa cand nu-i nimeni acasa laughinglaughing pe cinee pacalesc ei stiu eu specimene din astealaughing

4 răspunsuri:
| DeathTheKid a răspuns:

Copii emo sunt doar niste rasfatati care daca dau de o problema vai ca ei nu mai e nimeni si sunt cei mai tristi si incep sa se taie alinandu`si suferinta psihica(cica), emo e un trend mai nou, iar uni se fac emo doar ca sa fie si ei "la moda" deh daca atat ii duce capul, pe cand un rocker este un om normal ca toti ceilalti care asculta rock si sa imbraca cu haine specifice genului, de obicei rockeri sunt chiar sociabil si prietenosi(unii)

| Shadowcat a răspuns:

Pai nu e tot una. Cei emo.asa sa zicem sunt ffoarte sensibili. si care isi provoaca lor insusi rau cand sunt tristi.
Rockerii nu sunt persoane chiar asa sensibile, ei mai mult asculta rock. si chestii mai...

| Monique1 a răspuns:

Oamenii care nu fac deosebirea intre cele doua curente sunt idioti. Pur si simplu. N-am nimic cu ei, dar imi vine sa-mi dau palme cand trece un rocker si ii aud: "uite-l si pa' emo-tristu' asta. ha, ha." frustrated

| TzaCaNeL a răspuns:

Este o mare diferenta intre rocker si emo. Fiecare curent are prostiile lui: cum rockerii au haine diferite, asa au si emo, cum rockerii dau din cap, asa si emo isi distrug corpul cu taieturi si alte prostii. Oricum, dintre rocker si emo as alege rocker clar... emo se fac numai copii bolnavi cu capul, si cum eu sunt tzacanit in sensul bun, nu merge big grin

Despre oamenii care nu pot face deosebirile dintre rockeri si emoisti: Ar trebui sa se documenteze despre fiecare in parte.