| Psychofuckingsocial a întrebat:

Ce parere aveti despre Slipknot?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| wforweirdo a răspuns:

Nu m-au atras niciodată, şi cum spunea Rockinlife, sunt cam comerciali. Nu prea m-am obosit să le ascult piesele, să spunem că Psychosocial o mai înghit, dar în rest nu ascult Slipknot.

| Dumnezău a răspuns (pentru wforweirdo):

Nu ca as fi indiscret, dar, trei cuvinte: 'Til We Die.Nu ascult asa mult, dar melodia asta chiar e buna, si oarecum necunoscuta.Si The Nameless e buna, mai ales ca e cantata "la doua voci" si o arde pe schizofrenie in versuri, si ura indreptata spre propria persoana.

| wforweirdo a răspuns (pentru Dumnezău):

Le voi asculta mai tarziu, mersi.

| Dumnezău a răspuns (pentru wforweirdo):

Du-te degraba si cheama translatorul, ca nu sunt in maghiara melodiile.

| wforweirdo a răspuns (pentru Dumnezău):

Translatorul lucreaza pentru mine non-stop, asa pentru orice eventualitate, deci...

| TheLordofSalem a răspuns:

Sunt una dintre formatiile mele preferate. Imi plac, insa melodiile lor pana la anul 2008 inclusiv. Pacat pentru pierderea lui Paul Gray. Ce a aparut acum de la ei...imi pare rau sa o spun dar este cam praf. Este doar o parere insa mi s-a parut ca faceau o treaba mult mai buna inainte. R. I. P. Paul Gray. http://www.youtube.com/watch?v=kP5PqJpk5lQ&ob=av2e

| Psychofuckingsocial explică (pentru TheLordofSalem):

Da, ce bine au iesit primele 4 albume. All Hope is Gone nu e chiar asa de... adica vocea lui Corey, si cat despre Paul,, The Pig'' Gray sa se odihneasca in pace, eu am facut rost de : Slipknot si Iowa cumva, superbe albume. Slipknot pentru mine inseamna zeii nu-metal-ului. nu zic ca Limp Bizkit sau Korn nu is epici dar baieti astia. Oricum. The time of nine will end soon. 16 ani de istorie.

| Psychofuckingsocial explică:

Ultimele 2 albume is mai comerciale. adica unele piese care au fost nominalizate, de ex : Before I Forget.
In rest primele 3 albume is destul de underground happy